ایستگاه خبر

موافقت پلتفرم Mango Markets با پرداخت پاداش ۴۷ میلیون دلاری به هکر

پلتفرم Mango Markets به احتمال خیلی زیاد با پیشنهاد پرداخت پاداش ۴۷ میلیون دلاری به هکر خود موافقت خواهد کرد. این پیشنهاد طی یک تصمیم حاکمیتی مطرح شد و تاکنون بیش از ۹۶ درصد (۱۱۹ هزار عدد) رای مثبت به دست آورده است.

همان‌طور که هفتۀ گذشته در کوین ایران خواندیم پلتفرم Mango Markets طی یک حمله ۱۰۰ میلیون دلار از دارایی خود را ازدست داد. هکر با ثبت پیشنهادی از پلتفرم خواست تا برای بازگردانی وجوه سرقتی ابتدا ۷۰ میلیون از بدهی خود را پرداخت نماید.

Mango Markets نیز در پاسخ به هکر پیشنهاد داد که ۴۷ میلیون از وجوه سرقتی را به عنوان پاداش شناساییِ باگ نزد خود نگه داشته و باقیمانده، یعنی ۶۷ میلیون دلار، را به این پلتفرم بازگرداند.

در متن این توافقنامه آمده است:

«برای اثبات حسن نیت خود تمام دارایی‌ها به جز توکن‌های USDC ،MSOL ،MNGO و SOL را طی ۱۲ ساعت پس از این پیشنهاد به ما بازگردانید».

با این‌حال کیف‌پولی که Mango Markets برای این پیشنهاد ایجاد کرده است تا کنون تنها ۸ میلیون دریافت کرده است.

سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) Mango تضمین کرد که در صورتی که هکر به قول خود پایبند باشد بدهی‌های مذکور از محل ذخایر این پلتفرم تامین و پرداخت خواهد شد. توسعه‌دهندگان Mango نیز مدعی شدند پس از آنکه هکر وجوه سرقتی را بازگرداند، سپرده‌گذاری تمام آسیب‌دیدگان جبران خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: انواع کلاه‌برداری‌های مرتبط با اتریوم ۲.۰

Source

https://coiniran.com/?p=59788
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x