ایستگاه خبر

موافقت پلتفرم Mango Markets با پرداخت پاداش 47 میلیون دلاری به هکر

پلتفرم Mango Markets به احتمال خیلی زیاد با پیشنهاد پرداخت پاداش 47 میلیون دلاری به هکر خود موافقت خواهد کرد. این پیشنهاد طی یک تصمیم حاکمیتی مطرح شد و تاکنون بیش از 96 درصد (119 هزار عدد) رای مثبت به دست آورده است.

همان‌طور که هفتۀ گذشته در کوین ایران خواندیم پلتفرم Mango Markets طی یک حمله 100 میلیون دلار از دارایی خود را ازدست داد. هکر با ثبت پیشنهادی از پلتفرم خواست تا برای بازگردانی وجوه سرقتی ابتدا 70 میلیون از بدهی خود را پرداخت نماید.

Mango Markets نیز در پاسخ به هکر پیشنهاد داد که 47 میلیون از وجوه سرقتی را به عنوان پاداش شناساییِ باگ نزد خود نگه داشته و باقیمانده، یعنی 67 میلیون دلار، را به این پلتفرم بازگرداند.

در متن این توافقنامه آمده است:

«برای اثبات حسن نیت خود تمام دارایی‌ها به جز توکن‌های USDC ،MSOL ،MNGO و SOL را طی 12 ساعت پس از این پیشنهاد به ما بازگردانید».

با این‌حال کیف‌پولی که Mango Markets برای این پیشنهاد ایجاد کرده است تا کنون تنها 8 میلیون دریافت کرده است.

سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) Mango تضمین کرد که در صورتی که هکر به قول خود پایبند باشد بدهی‌های مذکور از محل ذخایر این پلتفرم تامین و پرداخت خواهد شد. توسعه‌دهندگان Mango نیز مدعی شدند پس از آنکه هکر وجوه سرقتی را بازگرداند، سپرده‌گذاری تمام آسیب‌دیدگان جبران خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: انواع کلاه‌برداری‌های مرتبط با اتریوم 2.0

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا