ایستگاه خبر

با همکاری MakerDAO برای اولین بار یک بانک آمریکایی به اکوسیستم DeFi متصل می‌شود!

MakerDAO اکنون می‌تواند تا ۱۰۰ میلیون دلار DAI را به بانک Huntingdon Valley وام دهد. این اولین بار است که یک بانک آمریکایی به اکوسیستم DeFi متصل می‌شود.

ادغام امور مالی سنتی در DeFi با همکاری MakerDAO

MakerDAO در حال برداشتن گام‌هایی برای تسلط بر دنیای مالی سنتی است.

MakerDAO پروتکل اصلی DeFi امروز یک رأی‌گیری برای اضافه کردن بانک Huntingdon Valley به خزانه‌های سازنده دارایی‌های واقعی خود به تصویب رساند، به این معنی که MakerDAO می‌تواند تا سقف ۱۰۰ میلیون دلار به صورت DAI به این بانک مستقر در پنسیلوانیا وام دهد. اکثریت ۸۷.۲۷ درصد به این پیشنهاد رأی مثبت دادند.

MakerDAO یک پروتکل DeFi مبتنی بر اتریوم است که به کاربران امکان می‌دهد هنگام واریز وثیقه، استیبل کوین DAI را ضرب کنند. تا به امروز، وثیقه‌هایی که کاربران می‌توانند سپرده‌گذاری کنند، بیشتر به شکل ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین و اتریوم بوده است. پیشنهاد پذیرفته‌شده برای اولین بار یک بانک تحت نظارت ایالات متحده را وارد اکوسیستم DeFi می‌کند.

سایر دارایی‌های دنیای واقعی قبلاً با سقف‌های بدهی مختلف به خزانه‌های MakerDAO اضافه شده بودند. این پروتکل می‌‌تواند تا ۱۸ میلیون دلار به صورت DAI برای املاک و مستغلات توکن‌شده به‌عنوان وثیقه، ۱۴ میلیون دلار به توسعه‌دهندگان املاک تجاری، ۵ میلیون دلار برای خرید دارایی‌های تأمین مالی مبتنی بر درآمد ایالات متحده، تقریباً ۲ میلیون دلار برای فاکتورهای حمل و نقل توکن‌شده و ۱.۸ میلیون دلار برای مطالبات تجاری کوتاه‌مدت وام دهد. در مجموع، با تصویب پیشنهاد جدید، MakerDAO می‌تواند ۱۴۱ میلیون دلار به صورت DAI برای دارایی های دنیای واقعی وام دهد.

این سازمان خودمختار همچنین در نظر دارد به طور بالقوه به بانک سرمایه‌گذاری چند-ملیتی فرانسوی Société Générale اجازه دهد ۳۰ میلیون دلار به صورت DAI وام بگیرد. علاوه بر این، قصد دارد ۵۰۰ میلیون دلار در DAI در اسناد خزانه‌داری ایالات متحده و اوراق قرضه شرکتی سرمایه‌گذاری کند.

در حالی که الگوریتم MakerDAO در صورتی که وثیقه آن‌ها زیر یک آستانه مشخص باشد، به طور خودکار آن‌ها را نقد می‌کند، خزانه بانک Huntingdon Valley فقط می‌تواند از طریق رأی حاکمیتی این کار را انجام دهد زیرا دارایی‌های آن خارج از زنجیره‌اند.

پیچیدگی فزاینده سیستم وثیقه MakerDAO اخیراً باعث ایجاد یک ایده بحث‌برانگیز برای این DAO برای تعیین یک کمیته مشورتی شده است که می‌تواند به دارندگان MKR در مورد پیشنهادات آینده مشاوره دهد. این ایده در ۲۷ ژوئن با ۶۰.۱۷ درصد از آرا مخالف و تنها ۳۸.۲۸ درصد رأی موافق رد شد.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی MakerDAO ؛ نگاهی عمیق و کلی

 

Source

https://coiniran.com/?p=57438
دکمه بازگشت به بالا