ایستگاه خبر

کاهش کارمزد ثبات در MakerDAO برای گرم کردن بازار تقاضای DAI

پلتفرم مالی غیرمتمرکز MakerDAO قصد دارد تقاضا برای استیبل کوین خود، DAI، را از طریق کاهش کارمزد ثبات افزایش دهد. این پلتفرم به وام‌گیرندگان اجازه می‌دهد از رمز ارزهای ناپایدار خود به‌عنوان وثیقه برای وام‌ استیبل کوین‌ها وابسته به دلار آمریکا استفاده کنند.

MakerDAO بر توسعه استیبل کوین‌ها متمرکز شده است

MarkerDao کارمزد ثبات را برای طیف گسترده‌ای از دارایی‌های کریپتو که به‌عنوان وثیقه در این پلتفرم استفاده می‌شوند، تنظیم کرده است.

این توسعه در حالی صورت می‌گیرد که تقاضا برای DAI و سایر استیبل کوین‌ها با توجه به اصلاحات اخیر بازار کم شده است، و Maker امیدوار است با کاهش هزینه‌ها تقاضا برای DAI را افزایش دهد.

MakerDAO یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز است که یک سال پس از معرفی اتریوم در بلاکچین آن راه اندازی شد. MakerDAO از طریق قراردادهای هوشمند معروف به Maker Vaults، اولین استیبل کوین‌ غیرمتمرکز جهان را معرفی کرد.

این قراردادهای هوشمند بر روی برنامه‌هایی مانند Oasis Borrow شکل گرفته‌اند ، جایی که کاربران دارایی‌های دیجیتال خود را به‌عنوان وثیقه برای تولید DAI قرار می‌دهند. MakerDAO و Maker Protocol مبتنی بر اتریوم هستند.

کارمزد ثبات چبست؟

هنگامی که کاربران دارایی‌های رمز ارز خود را برای تولید استیبل کوین‌ پروتکل، DAI، واریز می‌کنند، بدهی متحمل کارمزد ثبات می‌شود و به‌طور مداوم با توجه به بازپرداخت توکن‌های قرض گرفته شده، سود دریافت می‌کند.

از ابن کارمزدها برای حفظ ارتباط DAI با دلار آمریکا استفاده می‌شود. هنگامی که دارندگان CDP بیش از میزان تقاضای بازار از DA بهره‌برداری می‌کنند، قیمت توکن ممکن است به زیر ۱ دلار برسد. (CDP قرارداد هوشمندی است که بر بستر اتریوم نوشته شده و کاربران می‌توانند با قفل دارایی‌های خود در آن به‌عنوان وثیقه، برای دریافت وام اقدام کنند.)

افزایش کارمزد ثبات باعث می‌شود هزینه وام DAI افزایش یابد و تقاضا برای ضرب توکن را کاهش دهد. برعکس، همانطور که MakerDAO تصمیم گرفته، کاهش کارمزد باعث کاهش هزینه وام برای بالا بردن تقاضا می‌شود.

عرضه در گردش DAI در ۱۶ ژوئن به بالاترین رقم ۵.۱ میلیارد دلار افزایش یافته بود اما از آن زمان ۶ درصد افت داشته و به سطح فعلی حدود ۴.۸ میلیارد دلار رسیده است. تقاضا برای این استیبل کوین به دلیل روند نزولی پرسرعت قیمت دارایی‌های کریپتو و افت فعالیت در بخش DeFi، کم شده است.

دارندگان توکن MakerDAO در مرحله رأی‌گیری برای اجرای عملکرد وام فلاش هستند. این پیشنهاد، در صورت موفقیت، امکان ضرب حداکثر ۵۰۰ میلیون DAI توسط افراد را برای دریافت سریع وام مهیا می‌کند و محدودیت‌های موجود که ارزش وام‌ها را بر اساس حجم نقدینگی موجود در استخرهای وام محدود می‌کنند، از بین می‌روند.

 

پیشنهاد مطالعه: گزارش بلاک چین در مورد مزایا و معایب کوین های پایدار (Stablecoin)

 

Source

https://coiniran.com/?p=46200
دکمه بازگشت به بالا