ایستگاه خبر

پروتکل میکردائو آی‌پی‌های متصل به VPN و کاربران ایالات متحده را مسدود خواهد کرد

پروتکل غیرمتمرکز وام و استقراض رمزارزی میکردائو در حال ایجاد تغییراتی در نقشه راه خود، از جمله ممنوعیت شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) و کاربران ایالات متحده است.

تغییرات اساسی پروتکل میکردائو

هدف این به‌روزرسانی که به «Endgame» معروف است، افزایش کارایی، انعطاف‌پذیری و مشارکت در اکوسیستم میکردائو از طریق ابزارهای هوش مصنوعی (AI) است.

لطفاً توجه داشته باشید که کاربران با آدرس‌های IP آمریکایی و VPN به دلیل تغییر دادن موقعیت جغرافیایی به فرصت‌های فارمینگ و بازدهی محصول دسترسی نخواهند داشت.
—میکردائو (@MakerDAO) 12 مه ۲۰۲۳

به روز رسانی شامل ۵ مرحله خواهد بود

در فاز ۱، به نام Beta Launch، پروتکل میکردائو تغییر نام تجاری کامل با یک برند و وبسایت یکپارچه جدید خواهد داشت. دو توکن جدید با نام‌های رمز «NewStable» و «NewGovToken» در کنار توکن‌های DAI و MKR معرفی خواهند شد. DAI یک استیبل کوین الگوریتمی پلتفرم است، و MKR نشانه حاکمیت پروتکل MakerDAO است.

در فاز ۲ با عنوان انتشار SubDAO ها، شش SubDAO همراه با فارم توکن «NewStable» ایجاد می‌شود. این SubDAO ها تمرکززدایی را برای میکردائو به ارمغان می‌آورند و امکان رشد سریع و تصمیم‌گیری را در حوزه‌های مربوطه فراهم می‌کنند.

فاز ۳ با معرفی ابزارهای هوش مصنوعی حاکمیت را در میکردائو متحول خواهد کرد. این ابزارها که توسط Alignment Artifacts ارائه می‌شوند، روند تصمیم‌گیری را بهبود می ‌خشند و زمین بازی را بین خودی‌ها و اعضای جامعه یکسان می‌کنند.

فاز ۴ بر مشوق‌های مشارکت کاربران در حاکمیت متمرکز است. Sagittarius Lockstake Engine (SLE) کاربران را تشویق می کند تا «NewGovTokens» را در شبکه قفل کنندو با آن‌ها در رأی‌گیری‌ها شرکت کنند. شرکت‌کنندگان این فرصت را خواهند داشت که درآمد «NewStable» یا توکن‌های SubDAO را به‌عنوان پاداشی برای مشارکت در تأمین امنیت فرآیند حاکمیت کسب کنند.

فاز آخر، فاز ۵، NewChain را معرفی می کند. این بلاکچین اختصاصی با همه منطق‌های بک‌اند برای توکنومیکس SubDAO و امنیت حاکمیت میکردائو سازگار خواهد بود.

میکردائو از پروتکل اسپارک رونمایی کرد

میکردائو در ۸ می از پروتکل Spark رونمایی کرد. اسپارک پروتکلی برای افزایش نقدینگی و قابلیت‌های بازدهی برای استیبل کوین DAI است.

یکی از جنبه های ضروری اسپارک اتصال آن به ماژول پایداری پیوند پروتکل میکردائو است که تعویض فوری USDC را با DAI و sDAI در نسبت ۱:۱ تسهیل می‌کند. این ویژگی با امکان تبدیل یکپارچه بین دو دارایی، نقدینگی را افزایش می‌دهد.

پروتکل اسپارک همچنین جزء لاینفک طرح گسترده‌تر به‌روزرسانی اندگیم میکردائو است که به دنبال ایجاد DAI به عنوان یک دارایی شناور آزاد است که با دارایی‌های دنیای واقعی وثیقه می‌شود.

بر اساس این طرح، DAI پیوند خود را با دلار آمریکا به مدت سه سال حفظ خواهد کرد. این بار، میکردائو تا حد امکان اتریوم (ETH) انباشته می ‌ند تا وثیقه غیرمتمرکز خود را افزایش دهد.

 

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی MakerDAO ؛ نگاهی عمیق و کلی

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=62362
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x