ایستگاه خبر

با انفجار قیمت اتریوم، MakerDAO بزرگترین برنده DeFi است

MakerDAO پس از شروعی ضعیف در سال جاری، در مسیر رستگاری است. آیا Maker می‌تواند جایگاه خود را به‌عنوان پروتکل برتر DeFi حفظ کند؟ در حالی که اتریوم در هفته گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته، MakerDAO به ارزشی بالغ بر یک میلیارد دلار رسیده است. به‌عنوان اولین پروتکل دیفای، Maker جایگاه خود را به عنوان پروتکل برتر به دست آورد.

هم افزایی میان Maker و اتریوم
به عنوان یک بازار اعتباری در امور مالی باز، Maker به همه این امکان را می‌دهد تا از چندین توکن به عنوان وثیقه برای وام در DAI استفاده کنند. اکثر فعالیت‌ها در Maker توسط کاربرانی صورت می‌گیرد که دارای موقعیت‌های دارزمدت پرسود در شبکه اتریوم هستند. این فعالیت‌ها با وام گرفتن از DAI در برابر وثیقه‌ی اتریومی و استفاده از آن برای خرید بیشتر اتریوم صورت می‌پذیرد. افزایش قیمت اخیر اتریوم، MakerDAO را به جایگاه برتر خود سوق داده و از Compound پیشی گرفته است.

هفته گذشته، میزان اتریوم موجود در Makers Vaults به حدود ۳۰۰،۰۰۰ ETH یا ۹.۶ میلیون دلار (با قیمت امروز) افزایش یافته است. افزایش یک میلیارد دلاری Maker نتیجه مقدار نمایی اتریومی که وارد پروتکل می‌شود نیست، بلکه به علت افزایش قیمت اخیر این رمزارز است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40318
دکمه بازگشت به بالا