ایستگاه خبر

به‌روزرسانی جدید MakerDAO در راه است!

پلتفرم وامدهی و استیبل کوین MakerDAO در آخرین رأی گیری خود، پیشنهاد ارتقاء سیستم نقدینگی پروتکل را داده است که باید به حفظ ثبات Dai کمک کند.

در یک پست وبلاگی در ۱۹ آوریل، MakerDAO اعلام کرد که رأی‌گیری برای ارتقاء سیستم نقدینگی پروتکل در جریان است.

اگر این نسخه به‌روزرسانی شود، Maker Improvement Proposal 45 (MIP45) را اجرا می‌کند. این اجرا می‌تواند سیستم فعلی نقدینگی‌های شبکه را دوباره طراحی کند. تیم MakerDAO اظهار کرده است که این به‌روزرسانی حاصل یک سال کار و بازخورد و پشتیبانی جامعه است.

محافظت از Dai

این حرکت ۱۳ ماه پس از واقعه‌ی معروف «پنجشنبه سیاه» آغاز شد. در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۰، به دنبال سقوط قیمت اتریوم، حدود ۴ میلیون دلار Dai نقد شد.

سیستم فعلی نقدینگی به Dai کمک می‌کند تا شرایط خود را حفظ کند. تمام استیبل کوین‌های Maker Vault با وثیقه پشتیبانی می‌شوند. وقتی ارزش آن وثیقه به زیر حداقل نسبت نقدینگی مورد نیاز برسد، خزانه منحل می شود. وثیقه برای جبران بدهی و جریمه‌ی نقدینگی به حراج گذاشته می‌شود.

MakerDAO اظهار داشت که تغییرات زیادی در این به‌روزرسانی اعمال شده است. این موارد شامل وثیقه‌ی دارایی ترکیبی و افزایش گسترده‌ی Dai در گردش است. از ابتدای سال ۲۰۲۱، Dai در گردش بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافته و به بیشترین مقدار خود یعنی ۳.۴ میلیارد رسیده است.

تیم پشتیبان ادعا می‌کند که این سیستم جدید برای DeFi مناسب‌تر است:

«از نظر عملکرد، سیستم جدیدِ نقدینگی امنیت، پیش‌بینی و تمرکززدایی بیشتری را فراهم، و مشارکت گسترده‌ی جامعه Maker و DeFi به طور کلی را تسهیل می‌کند.»

به‌روزرسانی بزرگ برای MakerDAO

این نسخه یک مدل مناقصه‌ی جدید را معرفی می‌کند. در این سیستم، قیمت اولیه درخواست بالا است و با گذشت زمان به طور قطعی کاهش می‌یابد. در سیستم جدید، یک یا تعداد بیشتری از پیشنهاددهندگان می‌توانند وثیقه را با قیمت درخواستی خریداری کنند.

در این نسخه همچنین، احتمال ایجاد DEX و سازگاری گردآورنده‌ها  وجود دارد که امکان رقابت بیشتر بین پیشنهاددهندگان را فراهم می‌کند. همچنین دسترسی به نقدینگی بیشتر بازار و وام‌های سریع نیز اضافه خواهد شد.

در قراردادهای هوشمند چندین اصلاحیه اعمال خواهد شد. این موارد شامل بالا بردن آستانه‌ی خاموشی اضطراری از ۵۰،۰۰۰ به ۷۵،۰۰۰ MKR است.

تا به حال، بیش از ۴۲۰۰ دارنده MKR به این به‌روزرسانی رأی مثبت داده‌اند. براساس CoinGecko، توکن MKR امروز ۷ درصد کاهش داشت و با قیمت ۳،۳۴۰ دلار معامله شد. با این حال، این توکن نسبت به مدت مشابه در هفته گذشته بیش از ۲۵ درصد رشد داشته است.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی MakerDAO ؛ نگاهی عمیق و کلی

 

Source

https://coiniran.com/?p=45226
دکمه بازگشت به بالا