آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

مدیر عامل میکردائو استفاده از سولانا را برای نیو-چین پیشنهاد کرد

رون کریستنسن، مدیر عامل میکردائو استفاده از پایگاه کد سولانا را به عنوان پایه‌ای برای بلاکچین آینده پروتکل،نیو-چین (NewChain)، معرفی کرده است.

به گفته کریستنسن، سولانا به لطف برتری فنی، سازگاری و انعطاف‌پذیری خود در میان دیگران متمایز است و پایگاهی امیدوارکننده برای توسعه نیو-چین است.

MakerDAO در حال بررسی فورکینگ سولانا است؟

نیو-چین میکردائو بخشی از استراتژی بلندمدت پروتکل به نام اندگیم (Endgame) است. هدف اندگیم بهبود حاکمیت میکردائو و خودپایداری پروتکل در دراز مدت است. این استراتژی در ماه مه 2022 با رأی دادن حاکمیت جامعه میکردائو به قانون اساسی میکر آغاز شد. پایان بازی از 14 پروتکل بهبود ساز (MIP) تشکیل شده است که در مجموع قوانین و چارچوبی را برای تسهیل راه‌اندازی اندگیم ایجاد می‌کنند. این روند به پنج فاز تقسیم شده است و فاز نهایی، فاز 5، با استقرار یک زنجیره جدید به پایان می‌رسد که اکنون NewChain نامیده می‌شود. NewChain به عنوان یک هاب برای ابزارهای بک-اند که از میکردائو را پشتیبانی می‌کند، عمل خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت رون کریستنسن گفت:

مهم‌ترین دلیل نیاز به نیو-چین این است که به اکوسیستم امکان می‌دهد از هارد فورک‌ها استفاده کند تا به‌خوبی از شدیدترین شکل حملات حاکمیتی یا باگ‌های فنی جلوگیری کند.

چرا سولانا؟

وی همچنین اضافه کرد که چرا معتقد است سولانا کاندیدای ایده آل است و اظهار داشت:

آخرین مرحله Endgame راه‌اندازی یک بلاکچین بومی برای میکر با نام رمز نیوچین است. این امر اکوسیستم را ایمن تر و کارآمدتر می‌کند. پس از چند تحقیق، من معتقدم که پایگاه کد سولانا باید به عنوان پایه‌ای برای نیو-چین در نظر گرفته شود.

بر خلاف بلاکچین‌های قدیمی، نیو چین از مزیت داشتن یک شیت شفاف نیز برخوردار است، به این معنی که در صورت بروز هر گونه نقص فنی یا حملات حاکمیتی، بازیابی زنجیره باید آسان باشد. عوامل متعددی انتخاب سولانا را به عنوان پایه بالقوه نیو-چین توجیه می‌کند. پایگاه کد بلاکچین برای کارایی بالا طراحی شده است، که لازمه نیو-چین است. همچنین مشکلات و چالش‌های بلاکچین‌های قبلی  را حل می‌کند. سولانا همچنین انعطاف‌پذیری استثنایی از خود نشان داده است و جامعه توسعه‌دهندگان پر رونقی دارد. دلیل سوم سازگاری سولاناست که قبلاً از طریق پروژه‌هایی مانند Pyth ثابت شده است.

 رابطه همزیستانه

اگر جامعه میکردائو به این پیشنهاد رأی مثبت دهد، کریستنسن استدلال کرده است که میکر و سولانا می‌توانند روی ایجاد یک رابطه همزیستی تمرکز کنند. فورک سولانا به میکر اجازه می‌دهد به استعداد توسعه‌دهندگان دسترسی پیدا کند و اکوسیستم را غنی کند. کریستنسن همچنین از ایجاد «پل گرانشی دو مرحله‌ای» بین سولانا، اتریوم و نیوچین حمایت کرد. کریستنسن اظهار داشت که چنین پلی بهبود اثر شبکه‌ای اقتصاد چند زنجیره‌ای است.

اطمینان از وجود یک پل گرانشی دو مرحله‌ای از نیوچین به سولانا در کنار پل نیوچین به اتریوم، از نظر استراتژیک مفید خواهد بود. همچنین تقویت مفیدی برای اثر شبکه کل اقتصاد چند زنجیره‌ای ایجاد می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی MakerDAO ؛ نگاهی عمیق و کلی

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا