ایستگاه خبر

MakerDAO انتقال 1.6 میلیارد دلار USDC به برنامه حضانتی کوین‌بیس را تصویب کرد

روز دوشنبه، کوین‌بیس اعلام کرد که میکردائو (MakerDAO) طرح انتقال 1.6 میلیارد دلار USDC به برنامه حضانتی خود را تأیید کرده است. MakerDAO اکثریت وثیقه خود را با توکن USDC نگه می‌دارد و 1.5 درصد پاداش از وجوه در برنامه حضانتی دریافت می‌کند.

طرح انتقال مقداری از USDCهای میکر در برنامه حضانتی کوین‌بیس را به اوایل سپتامبر برمی‌گردد. ایده اولیه این بود که حدود 33 درصد از ماژول ثبات پیوند DAO (PSM) به مبلغی معادل 500 میلیون دلار در برنامه قرار داده شود. این حرکت به‌عنوان راهی برای تنوع بخشیدن به منابع درآمدی Maker در نظر گرفته شده است زیرا کوین‌بیس پاداش‌های حضانت 1.5 درصدی ارائه می‌کند.

کوین‌بیس هم به دلیل شراکت قدیمی با MakerDAO و هم به دلیل اینکه بزرگترین دارنده USDC است انتخاب شد. در این طرح اصلی آمده است کوین‌بیس به دلیل اعتبار و نظارت بالای آن انتخاب شده است و افزود بر اساس «ایمنی، ساختار هزینه و انعطاف پذیری» نیز ارزیابی شده است.

ابتکارات MakerDAO  ورای امور مالی غیرمتمرکز

در حالی که پیشنهاد انتقال USDC میکردائو به کوین‌بیس به شدت مورد استقبال قرار گرفت، اما از همان ابتدا با مخالفت‌هایی هم روبرو بود. بیشتر این مخالفت‌ها پس از قرار گرفتن میکسر تورنادوکش در لیست سیاه OFAC حول میل به جدایی از دلار متمرکز شده است.

یکی از انتقادات اولیه این بود که انتقال USDCهای این دائو به کوین‌‌بیس می‌تواند منجر به واکنش‌های نظارتی بیشتری شود. در این هشدار افزوده شد که چنین اقدامی به رگولاتورها امکان می‌دهد در صورت تمایل مستقیماً DAI را هدف قرار دهند.
یکی از تأثیراتی که تلاش‌های نظارتی اخیر با هدف ارزهای دیجیتال بر این  سازمان خودمختار داشت، تصمیم به تنوع‌بخشی فعالیت‌ها در خارج از DeFi است. Maker اخیراً با سرمایه‌گذاری 500 میلیون دلاری در اوراق قرضه ایالات متحده و بریتانیا به توسعه TradFi رأی مثبت داد.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با امورمالی احیاکننده یا ریفای (ReFi)

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا