ایستگاه خبر

رسانه‌های بزرگ خبری CNN و Fox به عرصه‌ی NFT وارد می‌شوند

طی سالی که گذشت شاهد آن بودیم که برندهای تجاری معتبر، تیم‌های ورزشی معروف و سلبریتی‌های مختلفی از فضای NFT استقبال کرده‌اند. اخیرا دو رسانه‌ی بزرگ خبری CNN و Fox نیز پروژه‌های انحصاری خود را در عرصه‌ی NFTها راه‌اندازی نموده‌اند.

CNN سعی دارد لحظات مهم خبری را در قالب NFT به‌نمایش بگذارد

CNN اولین پروژه‌ی NFT خود را «گاوصندوق CNN: لحظاتی که ما را دگرگون ساخت» نامیده است. این پروژه قصد دارد تا لحظات تاریخی دوره‌ی معاصر را به شکل توکن‌های NFT مینت و عرضه کند. با‌ آنکه CNN توضیحی درخصوص این «لحظات» نداده است، اما می‌توان حدس زد که این پروژه موضوعاتی همچون رکوردهای جهانی یا تاریخچه‌ی ریاست جمهوری آمریکا را دربر بگیرد.

CNN برای این محصول خود از بلاک‌چین FLOW استفاده کرده است. FLOW بلاک‌چین بسیار محبوبی برای NFTها است و پروژه‌های بزرگی همچون NBA Top Shot نیز در آن حضور دارند. CNN در اواخر ماه ژوئن و طی در یک تیراژ شش هفته‌ای محصول جدید خود را منتشر خواهد نمود.

رسانه‌های بزرگ خبری CNN و Fox به عرصه‌ی NFT وارد می‌شوند

بودجه‌ی حمایتی ۱۰۰ میلیون دلاری Fox برای توسعه‌ی NFT

خبرگزاری بزرگ Fox در بیانیه‌ای از بودجه‌ی ۱۰۰ میلیون دلاری خود برای توسعه‌ی NFTها خبر داد، این مبلغ توسط شرکت زیرمجموعه‌‌ی Fox یعنی Blockchain Creative Labs مدیریت خواهد شد. از این بودجه برای ترغیب توسعه‌دهندگان در جهت «ایجاد، راه‌اندازی، مدیریت و فروش NFTها» استفاده خواهد شد. از دیگر شرکای Fox در این زمینه می‌توان به شرکت Bento Box Entertainment (BBE) نام برد. BBE مسئول تهیه‌کنندگی برنامه‌های تلویزیونی Fox مانند «Bob’s Burgers» است.

گمانه‌زنی‌های فراوانی درخصوص NFTهای احتمالی خبرگزاری Fox وجود دارد. یکی از آنها به حضور برخی از عناوین انیمیشنی همچون The Simpsons اشاره می‌کند. احتمالا Fox برای عرضه‌ی NFTهای خود از بلاک‌چین اتریوم استفاده خواهد کرد.

Fox و CNN رسما نخستین خبرگزاری‌هایی هستند که به فضای NFT وارد شده‌اند. شاید تنها مجله‌ی Time سابقه‌ی طولانی‌تری در این زمینه داشته باشد، این مجله در اوایل سال جاری ۱۰ توکن از مجله‌های خود را عرضه کرد و درمجموع ۳۰۰ هزار دلار درآمد کسب نمود.

پیشنهاد مطالعه: بازار NFT در آثار هنری و گیم‌ها همچنان داغِ داغ است!

Source

https://coiniran.com/?p=46169
دکمه بازگشت به بالا