ایستگاه خبر

صرافی‌های بیتفینکس و OKEx هدف حمله‌ی DDOS قرار گرفتند!

دو صرافی رمز ارزی OKEx و Bitfinex گزارش دادند که در ۲۴ ساعت گذشته مورد حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده (DDOS) قرار گرفته‌اند. Jay Hao مدیرعامل صرافی OKEx اظهار داشت دو حمله‌ ۲۰۰ گیگابایتی و چهرصد گیگابایتی به ترتیب در روزهای پنجشنبه و جمعه این صرافی را هدف قرار داده است. وی گفت آنها توانسته‌اند تا حد زیادی این حملات را بی‌اثر کنند و تنها وقفه‌ای کوتاه در آپدیت سیستم‌ معاملاتی آتی و مشتقات ب وجود آمده است.

Bitfinexاما به نظر به شدت از حمله‌ی DDOS آسیب دیده است. خدمات معاملاتی این صرافی به مدت کمتر از یک ساعت از دسترس خارج شد اما در زمان نگارش این خبر این صرافی هم به حالت عادی برگشته است. مدیر اجرایی صرافی بیتفینکس، Paulo Ardoino اعلام کرده تمام وجوهی که در صرافی بود در طول حمله ایمن باقی ماندند.

حمله DDOS زمانی اتفاق می‌افتد که چندین سیستم به‌طور هم‌زمان پهنای باند یا منابع سیستم مورد هدف را با بسته‌های سیل‌آسا مورد حمله قرار دهند. وقتی سروری با اتصالات زیادی دچار سربار شود، دیگر نمی‌تواند اتصالات جدیدی را بپذیرد و ممکن است سرویس آفلاین شده و یا پاسخ به کاربران با کندی انجام شود.

هنوز مشخص نیست چرا این دو صرافی به طور همزمان هدف حمله‌ی DDOS قرار گرفته‌اند و هدف مهاجمان از انجام این کار چه بوده است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37216
دکمه بازگشت به بالا