ایستگاه خبر

استخرهای بزرگ بیت کوین کش می‌توانند ماینرها را به پرداخت ۱۲.۵ درصد مالیات مجبور کنند؟

اشخاص شناخته شده‌ی حامی بلاک چین بیت کوین کش (BCH) از جمله جیهان وو مدیرعامل Bitmain و راجر ور مدیرعامل Bitcoin.com طرحی برای تامین مالی زیرساخت‌ها پیشنهاد کردند. در این طرح ماینرها باید ۱۲.۵ درصد از پاداش استخراج بلاک را به نهادی در هنگ کنگ اهدا کنند تا برای ارتقای توسعه‌ی بیت کوین کش مورد استفاده قرار گیرد. این طرح بسیاری از اعضای جامعه‌ی بیت کوین کش را خشمگین کرده است. منتقدان معتقدند راه حل‌های به مراتب بهتری مانند داشتن یک شرکت مستقل (مشابه شرکت Blockstream برای بیت کوین (BTC)) وجود دارد.

این طرح قرار است ماه می ۲۰۲۰ به مدت شش ماه اجرا شود و پیش بینی شده با قیمت‌های فعلی حدود ۶ میلیون دلار جمع‌آوری شود. شایان ذکر است تخمین ۶ میلیون دلار با حدود نصف پاداش معین شده در طرح تامین می‌شود چرا که با قیمت فعلی حدود ۱۳ میلیون دلار جمع‌آوری خواهد شد.

مدیران استخرهای Btc.top ،Antpool و BTC.com از این طرح پشتیبانی کرده‌اند. این سه استخر جمعا ۲۷ درصد از نرخ هش بیت کوین کش را در اختیار دارند. منتقدان نگران تمرکزگرایی در این طرح هستند و معتقدند با این کار صاحبان شرکت هنگ کنگی می‌تواند روند توسعه BCH را کنترل کنند. برخی نیز نگران دخالت دولت چین با گرفتن مالیات از این درآمد هستند که می‌تواند استخراج بیت کوین کش را تحت تاثیر قرار دهد.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36575
دکمه بازگشت به بالا