ایستگاه خبر

ماجراجویی لایت کوین در دنیای NFTها

اکثر رمز ارزها از شتاب بازار استفاده می‌کنند و برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده کاربران در این صنعت نوپا، ماجراجویی‌های جدیدی را آغاز می‌کنند. خواه این تقاضا در قالب قراردادهای هوشمند باشد و خواه در قالب توکن‌های غیرقابل تعویض [NFT]، افزایش تقاضای مشتریان Litecoin را به سمت راه‌اندازی پلتفرم ایجاد توکن غیرمتمرکز به نام OmniLite سوق داده است.
طبق اعلام وبلاگ رسمی بنیاد Litecoin، پروژه OmniLite یک پلتفرم منبع باز است که با نام “قاتل اتریوم” شناخته می‌شود. این قرارداد هوشمند، DAO، دارایی‌های توکنیزه شده و اجرایی شدن NFT را در شبکه Litecoin ممکن می‌کند. در این پست وبلاگی آمده است:

پروژه OmniLite، به عنوان یک پروتکل لایه‌ای که بر روی بلاک چین Litecoin ساخته شده است، از امنیت یک شبکه معتبر و هزینه‌های تراکنش کم آن استفاده می‌کند. توکن‌های ایجادشده از طریق OmniLite را می‌توان پسوندی از Litecoin دانست و در نتیجه، تراکنش‌های این توکن‌ها در بلاک چین آن ثبت می‌شود.

باز هم یک قاتل دیگر برای اتریوم، اما اتریوم که هنوز خوب کار می‌کند!
تاکنون چندین پروژه رقیب برای دومین آلتکوین بزرگ جهان وجود داشته است که همگی ادعا می‌کنند قاتلان اتریوم هستند، اما هیچ کدام هنوز موفق نشده اند. خیلی زود می توان آنچه OmniLite برای دستیابی به آن تلاش می‌کند را کنار گذاشت، زیرا مسائل مربوط به هزینه‌های گس و ازدحام در شبکه اتریوم همچنان یک مشکل است. در حالی که تیم Etheruem برای حل آنها تلاش می‌کند، بنیاد لایت کوینLitecoin در تلاش است تا خدمات خود را گسترش داده و بازار را با پلتفرم جدید خود درگیر کند. همچنین این توسعه می‌تواند انتشار کوین‌های پایدار مانند USDT [Tether] را در این شبکه تسهیل کند.
مدیر بازاریابی گروه، جی میلا، در زمان راه اندازی اعلام کرد:

در حالی که شبکه‌های دیگر مانند بیت کوین و اتریوم با اشباع روبرو شده اند، توسعه دهندگان ممکن است بخواهند از هزینه‌های معامله ارزان‌تر و امنیت Litecoin استفاده کنند. به لطف OmniLite، ایجاد یک اقتصاد لایه‌ای بر روی Litecoin هرگز به این راحتی قابل دسترسی نبوده است.

در حالی که OmniLite قصد دارد با ارزهای بزرگ بازار رقابت کند، این پلت فرم در حال حاضر از یک حالت کیف پول [Litecoin Omni] پشتیبانی می‌کند. رشد این پلتفرم قابلیت استفاده آن را برای جامعه مشخص می‌کند و تا آن زمان باید منتظر دیدن “مرگ اتریوم” باشید.

 

پیشنهاد مطالعه: زندگی نامه چارلی لی (Charlie Lee) خالق لایت کوین (Litecoin)

 

Source

https://coiniran.com/?p=47454
دکمه بازگشت به بالا