ایستگاه خبر

با فورک اوردینال‌های بیت‌کوین شبکه لایت‌کوین اولین NFTهای خود را صادر می‌کند

توسعه‌دهندگان تصمیم دارند با فورک کردن نسخه‌های بیت‌کوین برای شبکه‌های اثبات کار قدیمی‌تر، مانند لایت‌کوین، امکان ایجاد اولین مجموعه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را فراهم کنند. در آخر هفته، آنتونی گوررا، یکی از توسعه‌دهندگان بیت‌کوین، کد نسخه‌های بیت‌کوین را در بلاکچین لایت‌کوین فورک کرد. او یک کپی از وایت‌پیپر به روز رسانی میمبل‌ویمبل (mimblewimble) را در شبکه لایت کوین قرار داد و آن را به اولین NFT در لایت‌کوین تبدیل کرد.

مسیر ایجاد اوردینال‌ها در به بلاکچین لایت کوین در 10 فوریه آغاز شد، زمانی که یکی از کاربران توییتر، ایندیگو ناکاماتو Indigo Nakamoto، به هر شخصی که با موفقیت اوردینال‌ها را به لایت‌کوین منتقل کرد، 5 LTC (تقریباً 500 دلار) پاداش داد.

در همین راستا، آنتونی گوررا روز دوشنبه اوردینال‌ها (Ordinals) را به شبکه لایت‌کوین LTC/USD آورد. اوردینال‌ها NFT هایی هستند که توانایی درج محتوایی غیر از تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین BTC/USD را دارند.

پروتکل اوردینال‌ها، کاربران را قادر می سازد تا هنر دیجیتال را در تراکنش‌های کوچک روی بلاکچین بیت کوین ثبت کنند و اساساً توکن‌های غیر قابل تعویض مبتنی بر بیت کوین را ایجاد کنند.

در حال حاضر، یک گزارش از شرکت تحقیقاتی FSInsight استدلال می‌کند که تجدید حیات مبتنی بر اوردینال‌ها در توسعه و گسترش ارزش کل معامله شده بر روی بلاکچین بیت‌کوین می‌تواند قیمت آن را افزایش دهد. همچنین بر اساس گزارش گلس‌نود، شبکه بیت‌کوین با افزایش شدیدی در فعالیت‌ها مواجه است و تعداد تراکنش‌های آن را به بالاترین سطح از ژانویه 2021 رسانده است.

هفته گذشته، یک اوردینال حاوی یک ضبط صوتی یک ثانیه‌ای در ازای یک بیت‌کوین به ارزش 280000 دلار فروخته شد. همزمان با این رویدادها، بیت کوین با 1.63 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته با 24903 دلار معامله می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه: تفاوت بیت کوین و لایت کوین چیست؟

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا