ایستگاه خبر

شبکه آزمایشی لایت کوین با نام MimbleWimble راه‌اندازی شد!

پروتکل مقیاس‌پذیری و حریم خصوصی لایتکوین با نام MimbleWimble، اخیراً برای آزمایش روی شبکه راه اندازی شده است. شبکه آزمایشی لایت کوین قرار است به تیم کمک کند به اهداف خود برای ایجاد یک بلاکچین قابل توسعه اما خصوصی نزدیک شود.

اخبار توسعه Litecoin اخیراً کمتر به گوش می‌رسید، زیرا تمام توجهات معطوف به اتریوم و شبکه آزمایشی Beacon بود تا اینکه لایت کوین با خبر راه‌اندازی آزمایشی پروتکل میمبل‌ویمبل یا به اختصار MW به سرخط خبرها برگشت. در پست رسمی وبلاگ لایت کوین آمده است که این شبکه آزمایشی اکنون در دسترس است و در حال حاضر نودها و ماینرهای کمی به آن متصل هستند. MW هنگامی فعال خواهد شد که شرکت‌کنندگان به تعداد کافی در شبکه آزمایشی حضور داشته باشند. تیم امیدوار است این اتفاق طی چند روز آینده رخ دهد.

Mimblewimble درواقع عبارت جادویی شخصیت هری پاتر بود که لایت کوین آن را برای نامگذاری شبکه خود انتخاب کرده است. این پروتکل قرار است از «معاملات محرمانه» استفاده کند که به فرستنده‌ها اجازه می‌دهد تعداد کوین‌‌های ارسالی را با استفاده از «عوامل کورکننده» مخفی و در عین حال آدرس‌ها را نیز مبهم کنند. این حریم خصوصی بلاکچین را بسیار بهبود می‌بخشد و مقیاس‌پذیری آن را نیز افزایش خواهد داد.

بیشتر بخوانید: لایت کوین چیست و چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

این شبکه آزمایشی MWEB نامیده شده است که مخفف رسمی جدید کلمه «MimbleWimble Extension Block» است. دیوید بورکت، مدیر ارشد توسعه که این خبر را منتشر کرده است، اضافه کرد می‌خواهد ورود کاربران غیرفنی لایتکوین به این شبکه آزمایشی را آسان کند. وی افزود، بررسی نهایی این کد در ماه آینده پایان خواهد یافت تا تمام مشکلات و خطاهای ممکن برطرف شوند. سپس یک دوره آزمایش نفوذ آغاز خواهد شد. طی این دوره برنامه‌نویسان سعی می‌کنند شبکه آزمایشی را «بشکنند» تا اطمینان حاصل شود که نقاط ضعف امنیتی یا پایداری موجود کشف و برطرف شده‌اند.

قابلیت انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری و حفظ حریم خصوصی از مهمترین مولفه‌‌هایی بوده است که موسس لایت کوین، چارلی لی طی ۱۸ ماه گذشته یا بیشتر بر آنها تمرکز کرده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که توسعه این آزمایش تا اواخر سال جاری ادامه خواهد داشت.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41416
دکمه بازگشت به بالا