ایستگاه خبر

توضیح بنیاد لایت‌کوین در رابطه با حمله ریز گردی اخیر و ارائه راهکار برای جلوگیری از به دام افتادن کاربران

صرافی اینترنتی بایننس در تاریخ ۱۰ اوت اعلام کرده بود که بسیاری از کاربران رمز ارز لایت‌کوین در پلت فرم این صرافی موردحمله ریز گردها قرارگرفته‌اند. بنیاد لایت‌کوین امروز در پستی با عنوان “چگونه یک حمله ریز گردی را شناسایی و از آن جلوگیری کنیم” به توضیح این مشکل امنیتی اخیر پرداخته است.

“برخلاف رمز ارزهایی چون Monero، تراکنش‌های لایت‌کوین به‌صورت طبیعی خصوصی نیستند و ازآنجایی‌که از فناوری دفتر کل توزیع‌شده استفاده می‌کنند برای همگان قابل‌مشاهده‌اند؛ اما کاربرانی که ترجیح آن‌ها محرمانگی است می‌توانند از ابزارهایی استفاده کنند که با مخلوط کردن تراکنش آن‌ها با تراکنش‌های دیگر، تراکنش آن‌ها را مخفی کند. حمله ریز گردها به‌منظور شناسایی هویت این تراکنش‌ها و به دست آوردن اطلاعات صاحبان تراکنش‌ها صورت می‌گیرد.”

در این پست اینترنتی بنیاد لایت‌کوین متذکر شده است که حمله ریز گردها تهدیدی برای امنیت شبکه لایت‌کوین نیست. بلکه امنیت تراکنش‌ها مورد هدف قرار گرفته است. کسانی که این ریز گردها را دریافت کرده‌اند لزوما امنیت خود را از دست نداده‌اند. بلکه باید مراقب اطلاعات شخصی خود باشند.

همچنین در این مطلب به کاربرانی که این مقادیر اندک لایت‌کوین را دریافت کرده‌اند پیشنهادشده است با استفاده از فیلترشکن‌ها و ساخت کیف پول‌های مجدد به سخت‌تر شدن افشای هویت خود کمک کنند.

Source

بیشتر بخوانید: مطالعاتی پیرامون امنیت کاربر در بلاک‌چین عمومی بیت‌کوین
https://coiniran.com/?p=31360
دکمه بازگشت به بالا