ایستگاه خبر

اگر لایت کوین تبدیل به کوین حریم خصوصی شود، چه اتفاقی می‌افتد؟

صرافی بیترکس اخیرا تصمیم گرفت که مونرو، زی کش، دش و گرین را از لیست خارج کند. این اقدام بیترکس، سوالاتی را در مورد آینده لایت کوین مطرح کرده است زیرا این کوین می‌خواهد امسال مقداری نمای حریم خصوصی را به خود اضافه کند و تقریبا تبدیل به یک کوین حریم خصوصی شود.

اینکه بیترکس تصمیم به از لیست خارج کردن گرین گرفته است، حائز اهمیت است. گرین از پروتکل حریم خصوصی Mimblewimble برای تار کردن تراکنش‌ها استفاده می‌کند. اتفاقا لایت کوین هم سعی دارد که تراکنش‌های محرمانه را بر اساس همین پروتکل در ماه‌های آینده اعمال کند. اما از آنجا که این پروتکل یک نمای اختیاری لایه دو است، لایت کوین احتمالا از شر خارج شدن از لیست صرافی‌ها در امان خواهد ماند.

دیوید شوارتز (David Schwartz) که یکی از اعضای بنیاد لایت کوین است، ابراز داشته که لایت کوین با گرین تفاوت دارد. در حالی که گرین بر روی Mimblewimble ساخته شده است، این پروتکل در لایت کوین نمایی انتخابی خواهد بود و به عنوان یک بلاک افزونه عمل خواهد کرد. او در ادامه ابراز داشته که این بسیار متفاوت از گرین است و حالت اولیه بلاک چین لایت کوین را حفظ خواهد کرد.

دیوید بورکت (David Burkett) که مسئول اعمال این پروتکل در لایت کوین است، اظهار داشته که واقعا شک دارد که بیترکس و صرافی‌های دیگر تصمیم به از لیست خارج کردن لایت کوین بگیرند. او ابراز داشته که لایت کوین یک کوین حریم خصوصی واقعی نخواهد بود، بلکه یک وسیله مبادله خواهد بود که دارای یک لایه حریم خصوصی انتخابی است و این تعویض‌پذیری بیشتری را فراهم خواهد ساخت. او در نهایت از لیست خارج کردن لایت کوین از صرافی‌ها را چیزی احمقانه خوانده است. او از صحبت کردن در مورد دلایل بیترکس برای از لیست خارج کردن کوین‌های امنیتی خودداری کرده است و در این باره چیزی نگفته است.

صرافی‌های کریپتویی و از لیست خارج کردن کوین‌های حریم خصوصی

بیترکس در مقایسه با صرافی‌هایی مانند کوین بیس و بایننس کوچک است و حجم بازار کمی دارد. اما تصمیم این صرافی برای از لیست خارج کردن مونرو، زی کش، دش و گرین باعث نگرانی و ترس در مورد شایع شدن این اقدام از جانب صرافی‌های دیگر شده است. اقدامات اخیر صرافی‌ها باعث نگرانی شده است. علاوه بر بیترکس، صرافی‌های دیگری مانند OKEx و Upbit هم اقدام به خارج کردن این کوین‌ها از لیست پلتفرم خود کرده‌اند.

اگرچه بیترکس دلیلی برای این اقدام خود ذکر نکرده است، اما احتمالا قوانین و مقررات باعث شده است که این صرافی به این نتیجه برسد که این کوین‌ها در مطابقت با قوانین احراز هویت و مبارزه با پول‌شویی دارای ریسک هستند. اگر توسعه‌دهندگان لایت کوین درست گفته باشند، نما‌های حریم خصوصی اختیاری منجر به از لیست خارج شدن نخواهد شد. هنوز مشخص نیست که آیا صرافی‌ها این اقدام لایت کوین را به عنوان ریسک تلقی خواهند کرد یا نه؟

نظر شما چیست؟ آیا تبدیل شدن لایت کوین به یک کوین حریم خصوصی می‌تواند باعث خارج شدن این رمز ارز قدیمی از لیست صرافی‌ها شود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43045
دکمه بازگشت به بالا