ایستگاه خبر

شرکت سرمایه‌گذاری پرمخاطرۀ Lightspeed تیم بلاک‌چین خود را تشکیل داد

علی‌رغم حکمرانی زمستان کریپتو، به نظر می‌رسد که حامیان این فناوری به پشتیبانی خود از پروژه‌های مستعد ادامه داده‌اند. شرکت سرمایه‌گذاری پرمخاطرۀ Lightspeed که انحصارا در حوزۀ فناوری رمز ارز فعالیت می‌کند تیم جدیدی برای حمایت از پروژه‌های نوپای بلاک‌چینی تشکیل داده‌ است.

موج جدیدی از سرمایه‌گذاری‌ها برای کریپتو

شرکت Lightspeed اعلام کرد که موفق به جذب یک بودجۀ 500 میلیون دلاری از جانب سه صندوق سرمایه‌گذاری آمریکایی برای پشتیبانی از استارت‌آپ‌های تازه تاسیس هندی شده است. این شرکت هم‌اکنون 18 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت خود دارد.

به گفتۀ این شرکت تصمیم فوق هم‌سو با نظریه‌ای بوده است که می‌گوید «فناوری نحوۀ تشویق شرکت‌کنندگان شبکه، تامین بودجۀ استارت‌آپ‌ها و همکاری تشکل‌ها برای ایجاد نوآوری را دگرگون ساخته است».

Lightspeed سرمایه‌گذاری خود در کریپتو را از سال 2013 (1392) آغاز کرد و معتقد بود که رمز ارزها فناوری مهمی هستند و فرصت‌های بی‌نظیری برای تمامی افراد فراهم می‌سازند.

Ravi Mhatre، از شرکای Lightspeed، در این زمینه افزود:

«به عقیدۀ ما صنعت رمز ارز درحال انتقال از وب2 به وب3 است و ما با سرمایه‌گذاری اخیر خود با شرکت Faction سعی در توسعۀ شبکه‌ای داریم که می‌تواند به افرادی که سهم کمتری از امکانات در اختیار دارند کمک کند».

تامین بودجه در بحبوحۀ بازار خرسی

شرکت سرمایه‌گذاری پرمخاطرۀ Multicoin Capital نیز اعلام کرد که در دور سوم تامین بودجۀ خود موفق شده است تا 430 میلیون دلار به استارت‌آپ‌های بلاک‌چینی اختصاص دهد. این رقم در مقایسه با بودجۀ 100 میلیون دلاری اولیه 4.3 برابر رشد داشته است.

طبق گزارش‌های موجود این شرکت دور نخست تامین بودجۀ خود را در سه‌ ماهۀ چهارم سال میلادی گذشته آغاز و در ژانویۀ امسال (دی 1400) به پایان رساند. انتظار می‌رود که پروژه‌هایی که در مراحل آغازین خود هستند کمکی معادل با 500 هزار تا 25 میلیون دلار دریافت کنند و 100 میلیون دلار یا بیشتر به پروژه‌هایی که از پیشرفت قابل‌توجهی برخوردارند، اختصاص داده شود.

پیشنهاد مطالعه: رخداد تسلیم بازار (Market Capitulation) در ارزهای دیجیتال چیست؟

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا