ایستگاه خبر

شرکت سرمایه‌گذاری پرمخاطرۀ Lightspeed تیم بلاک‌چین خود را تشکیل داد

علی‌رغم حکمرانی زمستان کریپتو، به نظر می‌رسد که حامیان این فناوری به پشتیبانی خود از پروژه‌های مستعد ادامه داده‌اند. شرکت سرمایه‌گذاری پرمخاطرۀ Lightspeed که انحصارا در حوزۀ فناوری رمز ارز فعالیت می‌کند تیم جدیدی برای حمایت از پروژه‌های نوپای بلاک‌چینی تشکیل داده‌ است.

موج جدیدی از سرمایه‌گذاری‌ها برای کریپتو

شرکت Lightspeed اعلام کرد که موفق به جذب یک بودجۀ ۵۰۰ میلیون دلاری از جانب سه صندوق سرمایه‌گذاری آمریکایی برای پشتیبانی از استارت‌آپ‌های تازه تاسیس هندی شده است. این شرکت هم‌اکنون ۱۸ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت خود دارد.

به گفتۀ این شرکت تصمیم فوق هم‌سو با نظریه‌ای بوده است که می‌گوید «فناوری نحوۀ تشویق شرکت‌کنندگان شبکه، تامین بودجۀ استارت‌آپ‌ها و همکاری تشکل‌ها برای ایجاد نوآوری را دگرگون ساخته است».

Lightspeed سرمایه‌گذاری خود در کریپتو را از سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲) آغاز کرد و معتقد بود که رمز ارزها فناوری مهمی هستند و فرصت‌های بی‌نظیری برای تمامی افراد فراهم می‌سازند.

Ravi Mhatre، از شرکای Lightspeed، در این زمینه افزود:

«به عقیدۀ ما صنعت رمز ارز درحال انتقال از وب۲ به وب۳ است و ما با سرمایه‌گذاری اخیر خود با شرکت Faction سعی در توسعۀ شبکه‌ای داریم که می‌تواند به افرادی که سهم کمتری از امکانات در اختیار دارند کمک کند».

تامین بودجه در بحبوحۀ بازار خرسی

شرکت سرمایه‌گذاری پرمخاطرۀ Multicoin Capital نیز اعلام کرد که در دور سوم تامین بودجۀ خود موفق شده است تا ۴۳۰ میلیون دلار به استارت‌آپ‌های بلاک‌چینی اختصاص دهد. این رقم در مقایسه با بودجۀ ۱۰۰ میلیون دلاری اولیه ۴.۳ برابر رشد داشته است.

طبق گزارش‌های موجود این شرکت دور نخست تامین بودجۀ خود را در سه‌ ماهۀ چهارم سال میلادی گذشته آغاز و در ژانویۀ امسال (دی ۱۴۰۰) به پایان رساند. انتظار می‌رود که پروژه‌هایی که در مراحل آغازین خود هستند کمکی معادل با ۵۰۰ هزار تا ۲۵ میلیون دلار دریافت کنند و ۱۰۰ میلیون دلار یا بیشتر به پروژه‌هایی که از پیشرفت قابل‌توجهی برخوردارند، اختصاص داده شود.

پیشنهاد مطالعه: رخداد تسلیم بازار (Market Capitulation) در ارزهای دیجیتال چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=57504
دکمه بازگشت به بالا