ایستگاه خبر

ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۱ سه برابر شده است

شبکه لایتنینگ بیت کوین رشد انفجاری را در سال ۲۰۲۱ ثبت کرد، و ظرفیت آن در طول سال جاری تقریباً سه‌برابر شد.

شبکه لایتنینگ بیت کوین امسال رشد چشمگیری را تجربه کرده است، و ظرفیت شبکه (یعنی میزان بیت کوین قفل‌شده در کانال‌های پرداخت) به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل رمز ارزی Glassnode، ظرفیت کانال پرداخت تقریباً سه برابر شده است. در حال حاضر، لایتنینگ بیش از ۳۱۷۴ بیت کوین ظرفیت دارد که نسبت به ۱۰۶۰ بیت کوین در ۱ ژانویه ۲۰۲۱ رشد چشمگیری داشته است.

داده‌‌های این شرکت همچنین نشان می‌دهد که در طول سال، تعداد کل کانال‌های پرداخت لایتنینگ بیش از دو برابر شده و از حدود ۳۷۰۰۰ به بیش از ۸۰۰۰۰ رسیده است.

محبوبیت خدمات افزایش می‌یابد
شبکه لایتنینگ مشکلاتی را که در شبکه اصلی بیت کوین مشاهده می‌شود، از قبیل سرعت پایین تراکنش و کارمزدهای بالا، کاهش می‌دهد. رشد آن با قیمت‌های بالا و همچنین مجموعه‌ای از کاتالیزورها که تقاضا برای پرداخت‌های سریع بیت‌کوین را افزایش داده است، همزمان شده است.

پس از پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی، السالوادور پرداخت‌های بیت کوین را با استفاده از Strike، یک سرویس پرداخت مبتنی بر لایتنینگ، سازگار کرد.

علاوه بر این، یکی از بزرگترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، توییتر، لایتنینگ را برای فعال کردن پاداش بیت‌کوین به کار گرفت. این اتفاق تحت رهبری مدیر عامل سابق آن، جک دورسی، یکی از طرفداران برجسته بیت کوین رخ داد.

روز دوشنبه، پروژه اسپیرال نامربوط دورسی، کیت توسعه‌دهنده لایتنینگ (LDK) را در یک ویدیوی یوتیوب ارائه کرد. هدف LDK غلبه بر مشکلاتی است که افزودن قابلیت‌های لایتنینگ به برنامه‌های وب و موبایل را برای توسعه‌دهندگان دشوار می‌کند.

Bitwage هم اولین پرداخت حقوق و دستمزد در جهان را که از طریق شبکه لایتنینگ به صورت بیت کوین پرداخت می‌شود، انجام داد.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی آلتکوین‌هایی با قابلیت پشتیبانی از شبکه‌های لایه دوم مانند لایتنینگ

Source

https://coiniran.com/?p=48676
دکمه بازگشت به بالا