ایستگاه خبر

ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین در سال 2021 سه برابر شده است

شبکه لایتنینگ بیت کوین رشد انفجاری را در سال 2021 ثبت کرد، و ظرفیت آن در طول سال جاری تقریباً سه‌برابر شد.

شبکه لایتنینگ بیت کوین امسال رشد چشمگیری را تجربه کرده است، و ظرفیت شبکه (یعنی میزان بیت کوین قفل‌شده در کانال‌های پرداخت) به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل رمز ارزی Glassnode، ظرفیت کانال پرداخت تقریباً سه برابر شده است. در حال حاضر، لایتنینگ بیش از 3174 بیت کوین ظرفیت دارد که نسبت به 1060 بیت کوین در 1 ژانویه 2021 رشد چشمگیری داشته است.

داده‌‌های این شرکت همچنین نشان می‌دهد که در طول سال، تعداد کل کانال‌های پرداخت لایتنینگ بیش از دو برابر شده و از حدود 37000 به بیش از 80000 رسیده است.

محبوبیت خدمات افزایش می‌یابد
شبکه لایتنینگ مشکلاتی را که در شبکه اصلی بیت کوین مشاهده می‌شود، از قبیل سرعت پایین تراکنش و کارمزدهای بالا، کاهش می‌دهد. رشد آن با قیمت‌های بالا و همچنین مجموعه‌ای از کاتالیزورها که تقاضا برای پرداخت‌های سریع بیت‌کوین را افزایش داده است، همزمان شده است.

پس از پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی، السالوادور پرداخت‌های بیت کوین را با استفاده از Strike، یک سرویس پرداخت مبتنی بر لایتنینگ، سازگار کرد.

علاوه بر این، یکی از بزرگترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، توییتر، لایتنینگ را برای فعال کردن پاداش بیت‌کوین به کار گرفت. این اتفاق تحت رهبری مدیر عامل سابق آن، جک دورسی، یکی از طرفداران برجسته بیت کوین رخ داد.

روز دوشنبه، پروژه اسپیرال نامربوط دورسی، کیت توسعه‌دهنده لایتنینگ (LDK) را در یک ویدیوی یوتیوب ارائه کرد. هدف LDK غلبه بر مشکلاتی است که افزودن قابلیت‌های لایتنینگ به برنامه‌های وب و موبایل را برای توسعه‌دهندگان دشوار می‌کند.

Bitwage هم اولین پرداخت حقوق و دستمزد در جهان را که از طریق شبکه لایتنینگ به صورت بیت کوین پرداخت می‌شود، انجام داد.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی آلتکوین‌هایی با قابلیت پشتیبانی از شبکه‌های لایه دوم مانند لایتنینگ

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا