ایستگاه خبر

به زودی! شبکه لایتنینگ راه حلی برای پرداخت‌های بزرگ بیت‌کوین

شبکه لایتنینگ، یک پروتکل پرداخت‌های کوچک است که اجبارا برای انجام پرداخت‌های چند طرفه، کم هزینه و لحظه‌ای بیت‌کوین توسعه داده شده است.

سامسون ماو مدیر بخش استراتژیک  Blockstream در مصاحبه با خبرگزاری AMB Crypto اذعان کرده است که پرداخت‌های چند مسیره این شبکه تست تعاملی خود را انجام داده اند و این به این معنی است که به زودی آماده استفاده خواهند بود.

او می‌گوید که تست پروتوکل پرداختی لایه دوم متن باز آن ها انجام شده است. توسعه ای که امکان شکستن هر تراکنش به تراکنش‌های ریزتر را فراهم میکند. و این مقادیر بیت‌کوین کوچکتر می‌توانند توسط شبکه لایتنینگ به طور سریع و کم هزینه ای ارسال شوند.

از شبکه لایتنینگ همواره به عنوان راه حل مقیاس پذیری بیت‌کوین نام برده می‌شود. چندی پیش نتایج یک گزارش تحقیقاتی نشان داد که شبکه لایتنینگ تنها می‌تواند انجام پرداخت‌های تا سقف چند سنت را صد در صد تضمین کند.

هنوز سازگاری قابل توجهی توسط این پروتکل متن باز با اعضای شبکه بیت‌کوین مشاهده نشده است. آخرین به روز رسانی‌ها شاید بتواند به عنوان یک کاتالیزو سرعت تطبیق پذیری شبکه را افزایش دهد. پروتکلی که موافقان و مخالفان سرسختی دارد.

شایان ذکر است که صرافی بیتفینکس به تازگی اعلام کرده بود که از تاریخ ۳ دسامبر سپرده‌ها و برداشت‌های لایتنینگی بیت‌کوین را پشتیبانی می‌کند.

https://coiniran.com/?p=35527
دکمه بازگشت به بالا