ایستگاه خبر

رمزارز WBTC با رقابت نقدینگی در مالی غیرمتمرکز به سرعت در حال رونق گرفتن

بنا بر داده‌های Skew Analytics، ارزش کل بیتکوین‌های قفل شده در اتریوم از طریق WBTC به تازگی از ۲۳۰ میلیون دلار عبور کرده است در حالی که شبکه لایتنینگ در تلاش برای رسیدن به ۱۲ میلیون دلار است.

ارزش فزاینده WBTC در حالی است که بیتکوین همچنان به کانال اصلی اتریوم منتقل شود، حتی با وجود این که شبکه لایتنینگ برای بهبود عملکرد و تجربه کاربر همچنان به روز رسانی می‌شود. این روند حاکی از افزایش علاقه در بین دارندگان بیتکوین نسبت به تغییرات در سیستم مالی است که از طریق DeFi تحقق می‌یابد و  همچنین بازده بالقوه گسترده ای که به همراه دارند، است.

WBTC یک همکاری متمرکز بین چندین پروتوکل مالی غیرمتمرکز از جمله Aave، Compound، Maker، Kyber و چندی دیگر است که برای تسهیل انتقال ارزش بین زنجیره‌ای، از شبکه‌ای از متولیان واسطه‌ استفاده می‌کند.

علاوه بر بیش از ۲۰،۰۰۰ بیت کوین که در WBTC قفل شده اند، renBTC، نیز از زمان راه اندازی در ماه می ۲۰۲۰، شاهد رشد چشمگیر بوده است. اکنون تقریبا ۱۰٪ از کل بیتکوین قفل شده در اتریوم را تشکیل می دهند. برعکس WBTC که از طرف‌های سوم معتمد کمک می‌گیرد، طراحی این رمزارز از قرارداد هوشمند برای قفل کردن بیتکوین استفاده می‌کند.

شبکه لایتنینگ

شبکه لایتنینگ، یک راه حل لایه دوم برای افزایش سرعت و کاهش هزینه معاملات بیتکوین است. اخیرا با ویژگی‌های جدیدی از جمله پرداخت‌های چند بخشی به روز شده است که اجازه می‌دهد تا وجوه ارسال شده به عنوان مبلغ کمتری تقسیم و مسیریابی شود تا سهولت بیشتری داشته باشد و پیدا کردن یک مسیر کامل از گره‌های لایتنینگ به گیرنده مورد نظر آسان‌تر شود.
همه گره ها باید از نقدینگی کافی برای مسیر یابی در پرداخت موفقیت آمیز برخوردار باشند و معاملات بزرگ را در معرض خطر عدم موفقیت قبل از بروزرسانی قرار دهند. این نسخه همچنین شامل پیشرفت‌هایی چون ادغام ساده با کیف پول‌ها و ردیابی آسان‌تر معاملات داخلی برای گزارش‌های مالیاتی است. نکته قابل توجه این است که براساس داده های Lightning Network 1ML، شبکه لایتنینگ، اضافه شدن بیش از ۲۶۰ گره جدید را در ۳۰ روز گذشته مشاهده کرده است. از طرفی، ظرفیت شبکه یا تعداد بیتکوین‌ها در گره‌های لایتنینگ در همین مدت کم‌تر از ۱ درصد رشد داشته است.

بیشتر بخوانیم: درک شبکه لایتنینگ

اگر هزینه های معامله بیت کوین بالا بماند ، ممکن است پول بیشتری وارد شبکه لایتنینگ شود زیرا معامله گران به دنبال رهایی از هزینه‌های تراکنش بالا هستند. به نظر می‌رسد که فعلاً رشد بیتکوین قفل شده در اتریوم، شبکه لایتنینگ را در پشت خود جا گذاشته است.

https://coiniran.com/?p=40634
دکمه بازگشت به بالا