ایستگاه خبر

امکان انتقال فوری استیبل کوین‌ها از طریق شبکه بیت کوین با راه‌اندازی پروتکل تارو

لایتنینگ لبز (Lightning Labs)، شرکت فناوری زیرساخت بیت کوین و توسعه‌دهنده شبکه لایتنینگ، از راه‌اندازی پروتکل تارو (Taro)، یک پروتکل جدید در شبکه بیت کوین (BTC) خبر داده است.

این اطلاعیه توسط الیزابت استارک، مدیرعامل لایتنینگ لبز و اولاولووا اوسونتوکون، مدیر فناوری این شرکت اعلام شد. با پروتکل تارو، کاربران شبکه لایتنینگ اکنون می‌توانند استیبل کوین‌هایی مانند تتر (USDT) را از طریق بلاکچین بیت کوین ضرب کنند و انتقال دهند. این دارایی‌ها با پشتیبانی نقدینگی در دارایی‌های ضرب‌شده در اواخر سال بر روی تراکنش‌های انجام‌شده از طریق شبکه لایتنینگ قرار می‌گیرند.

پروتکل تارو برای گسترش قابلیت‌های شبکه لایتنینگ با ارائه پشتیبانی از انواع دارایی‌های متعدد، از جمله استیبل کوین‌ها و همچنین سوآپ‌های اتمی متقابل، طراحی شده است که کاربران را قادر می‌سازد تا دارایی‌های رمز ارزی را بین بلاکچین‌های مختلف بدون نیاز به صرافی‌های متمرکز معامله کنند. پروتکل تارو به دنبال تحولات ناشی از فعال‌سازی به‌روزرسانی تپ‌روت (Taproot) برای Bitcoin Core که در نوامبر ۲۰۲۱ اجرا شد، راه‌اندازی می‌شود. با تپ‌روت، امنیت، حریم خصوصی و میانگین توان تراکنش بلاکچین بیت کوین به‌طور مؤثر افزایش یافت.

شبکه لایتنینگ، به عنوان فناوری پرداخت لایه دوم بیت کوین، امکان پیشرفت بلاکچین بیت کوین را فراهم می‌کند و پتانسیل‌های جدیدی را از جمله عملکردهای تراکنش تقریباً فوری در مقیاس جهانی برای شبکه به ارمغان می‌آورد. از آنجایی که بیت کوین به یک ابزار جهانی برای کسب درآمد تبدیل شده و به مرحله بلوغ پذیرش نزدیک می‌شود، ثبات و امنیت آن کاربران و سرمایه‌گذاران را در طیف متنوعی، از سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان فردی گرفته تا شرکت ها و مؤسسات مالی در مقیاس بزرگ، جذب کرده است.

لایتنینگ لبز درباره این پروتکل گفته است:

یکی از اصول اصلی ما در لایتنینگ لبز حل مشکلات واقعی افراد است، و ما با تعداد بیشماری از اعضای جامعه در بازارهای نوظهور صحبت کرده‌ایم که به ما گفته‌اند استیبل کوین‌های بیت‌کوین و لایتنینگ چه تفاوت بزرگی در اقتصادشان خواهند داشت.

شایان ذکر است، لایتنینگ لبز نیز اخیراً با بسته شدن دور سرمایه گذاری سری B خود، ۷۰ میلیون دلار بودجه دریافت کرده است. این دور توسط Valor Equity Partners با مشارکت بیلی گیفورد، مدیر عامل Robinhood، Vlad Tenev، و Goldcrest Capital و دیگران برگزار شد.

 

پیشنهاد مطالعه: تپ‌ روت بیت کوین (Taproot) چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=50505
دکمه بازگشت به بالا