ایستگاه خبر

محصولات جدید استیکینگ اتریوم ۲.۰ ازسوی Lido و Idle DAO عرضه خواهند شد

استخر چند-زنجیره‌ای استیکینگ Lido و سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) Idle که درزمینه‌ی ساخت محصولات وب۳ فعال است، برای عرضه‌ی راهکارهای نوین امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) همکاری خود را آغاز کردند. این محصولات مبتنی بر اتریوم که stETH Perpetual Yield Tranches (PYTs) نامیده می‌شوند به‌منظور رفع مشکلات بخش پرریسک دیفای طراحی شده‌ و نرخ درصد سالانه‌ای (APR) بین ۱.۸ تا ۸ درصد ارائه می‌دهند.

دو محصول Idle DAO و Lido: بازدهی لوریج و حفظ سپرده‌ها در اتریوم ۲.۰!

شبکه‌ی اتریوم در سالی که گذشت با رشد بسیار خوبی روبه‌رو بود و هم‌اکنون بیش از ۹ میلیون واحد ETH در آن استیک شده است. این رقم به‌لطف ۲۸۰۰۰۰ نود اعتبارسنج روز به روز درحال افزایش است، به‌طوری که حجم ETH استیک شده در لایه‌ی دوم اتریوم ۱۲ برابر میزان پیش‌نیاز اعلام شده از سوی بنیاد اتریوم است.

Lido برای گسترش هرچه بیشتر این سرمایه‌گذاری و تسهیل تعامل بازار آزاد با آن، اقدام به همکاری با Idle DAO کرده است تا بتواند فرصت کم ریسک جدیدی برای استیکینگ به‌نام PYTs را توسعه و عرضه کند.

در بیانیه‌ی رسمی منتشر شده به این نکته اشاره شده است که PYTs نخستین محصول اتریوم ۲.۰ مجهز به مکانیسم حفظ سپرده است. با رشد علاقه‌ی سرمایه‌گذاری ازسوی موسسسات و نهادهای گوناگون به اتریوم ۲.۰، نیاز به یک نرخ بازگشت مداوم و امن به‌شدت محسوس است، این انگیزه‌ی اصلی همکاری مذکور بوده است.

PYT‌ها محصولات دیفایی هستند که با تقسیم‌بندی حجم بازدهی و ریسک، امکان برخورداری از سود بالاتری را به ارائه‌دهندگان نقدینگی (لیکوئیدیتی) عرضه می‌کنند. آن دسته از سرمایه‌گذارانی که به‌دنبال فرصت‌های سودآورتری هستند نیز می‌توانند با انتقال سپرده‌های خود به این PYT‌های حفاظت‌شده دارایی خود را افزایش دهند.

نخستین مرحله‌ی این همکاری ۴ هفته به‌طول می‌انجامد و در هرهفته ۱۰ هزار توکن LDO بین ارائه‌دهنگان و مشارکت‌کنندگان توزیع خواهد شد، نرخ درصد سالانه‌ی این فاز بالای ۵ درصد اعلام شده است.

پیشنهاد مطالعه: سازمان خودمختار غیرمتمرکز یا DAO چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=49649
دکمه بازگشت به بالا