ایستگاه خبر

لیدو ویژگی جدید محدودیت نرخ استیکینگ اتر را فعال کرد

بیش از 150000 اتر در یک روز در لیدو فایننس (Lido Finance) به اشتراک گذاشته شد که باعث فعال شدن یکی از ویژگی‌های ایمنی آن شد. این  ویژگی جدید به عنوان «محدودیت نرخ استیکینگ» شناخته می‌شود.

طبق توییتی از پروتکل استیکینگ لیکوییدیتی «مکانیسم پویا» پس از دستیابی به سقف استیک 150000 اتر در روز فعال شد.

پروتکل لیدو بزرگترین ورودی روزانه سپرده‌گذاری خود را تاکنون با بیش از 150000 اتر ثبت کرده است.  با رسیدن به این عدد، یک ویژگی ایمنی پروتکل جدید و  مهم به نام محدودیت نرخ استیکینگ (Staking Rate Limit) فعال شد.

— Lido (@LidoFinance) 25 فوریه 2023

لیدو در یک آموزش مرتبط در مورد «سوپاپ ایمنی» اطلاعاتی را منتشر کرد. هدف از آن محدود کردن مقدار اتر استیک‌شده است که ممکن است در جریان ورودی‌های بالا استخراج شود. این پروتکل برای مقابله با هر گونه تأثیر نامطلوب، مانند لیکویید شدن پاداش، فعال شده است.

با توجه به توضیحات، ارسال این مقدار اتر به قراردادهای استیکینگ لیدو برای مدت 24 ساعت امکان پذیر است.

این سیستم با تعیین محدودیت در تعداد اترهایی که ممکن است استخراج شود، کار می‌کند، و با مقدار اتری که در 24 ساعت گذشته سپرده شده تعیین می‌شود. ظرفیت این پروتکل با نرخ 6200 اتر در ساعت پر می‌شود.

به گفته لیدو، این سیستم با کاهش مقدار کل اترهای استیک‌شده قابل استخراج برای آخرین سپرده‌ها و سپس پر کردن این پتانسیل به صورت بلوک به بلوک عمل می‌کند.

لیدو اعلام کرد مکانیسمی که نرخ استیکینگ را محدود می‌کند، بر همه طرف‌هایی که ممکن است، مستقل از روش، اقدام به ضرب کردن اترهای استیک‌شده کنند، اعمال خواهد شد.

محبوبیت استیکینگ در لیدو

لیدو روشی برای استیکینگ لیکوییدیتی است که می‌تواند برای دارایی‌های دیجیتال استفاده شود. هنگامی که یک کاربر اتریوم را واریز می کند، لیدو به آن‌ها یک جایگزین لیکویید به نام اتر استیک‌شده (stETH) ارائه می‌دهد. مشتریان برای هر روزی که توکن‌ها در کیف پولشان نگهداری می‌شود پاداش‌ دریافت می‌کنند.

بر اساس اطلاعات وب‌سایت لیدو فایننس، تا 27 فوریه، بیش از 8.9 میلیارد دلار اتر از طریق این پروتکل به اشتراک گذاشته شده، که نسبت به 5.8 میلیارد دلار اعلام شده در 2 ژانویه افزایش بسیار زیادی داشته است.

پیشنهاد مطالعه: استیک کردن چیست؟ (Staking) استیکینگ ارز دیجیتال به زبان ساده!

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا