ایستگاه خبر

نایب رئیس انجمن لیبرا: نظام‌های مالی بلاک چینی می‌توانند غبار فقر را از چهره جهان بزدایند

دانته دیسپارت، نائب رئیس و مدیر بخش سیاست‌گذاری و ارتباطات انجمن لیبرا در مقاله‌ای در نشریه کسب‌وکار هاروارد نوشته است که سامانه‌های پرداخت مبتنی بر بلاک چین می‌توانند بیش از ۱.۷ میلیارد جمعیت محروم از خدمات بانکی را به جریان متعارف اقتصاد ملحق کنند.

طی سالیان اخیر، انجمن لیبرا که تحت حمایت فیسبوک است، در مسیر پیشرفت خود به سد بزرگ قوانین نظارتی برخورد کرده است. این انجمن به‌تازگی بر آن شده تا در برنامه‌های خود تجدیدنظر و دور جدیدی از تلاش‌ها را برای عقب‌زدن مقاومت‌های نهادهای نظارتی آغاز کند.

آن‌طور که پیداست، منظور دیسپارت، بیش از هر چیزی دیگری، رمزارز لیبرا است. او می‌گوید که وقوع همه‌گیری ویروس کرونا بیش از همیشه باعث شده تا نیاز به برپایی یک نظام مالی بلاک چین احساس شود. او در ادامه افزوده است که ارزهای دیجیتالی همچون لیبرا می‌توانند با تسهیل دسترسی افراد محروم از خدمات بانکی به جریان مالی جهانی، نقشی‌ بی‌بدیل در فقرزدایی از جهان داشته باشند.

البته دیسپارت، حرفی از بیت کوین، اتریوم یا دیگر ارزهای دیجیتال کنونی به میان نیاورده است. به‌نظر می‌رسد تمرکز او بیش از همه بر ارزهای دیجیتال ملی است. این ارزها در واقع نسخه‌هایی دیجیتال از ارزهای رایج کنونی هستند و هم‌اکنون بیش از ۷۰ درصد از بانک‌های مرکز جهان درصددند تا با توسعه رمزارزهای ملی که کارکردی شبیه رمزارزهای باثبات و لیبرا دارند، دسترسی به خدمات مالی را تسهیل کنند.

دیسپارت در ادامه افزوده است که این رمزارزها می‌توانند میزان وابستگی به بانک‌های تجاری را که واسطه اصلی ارائه خدمات مالی و بانکی به افراد هستند، به‌شدت کاهش دهند.

Source

https://coiniran.com/?p=40660
دکمه بازگشت به بالا