ایستگاه خبر

زاکربرگ نحوه‌ی سودآوری لیبرا برای فیسبوک را تشریح کرد

روز چهارشنبه در جلسه‌ی سالانه‌ی سهامداران فیسبوک از مارک زاکربرگ درمورد نحوه‌ی کسب سود از ادغام ارز دیجیتال لیبرا و پلتفرم شبکه‌ی اجتماعی فیسبوک سوال شد. زاکربرگ در پاسخ گفت لیبرا به فیسبوک امکان می‌دهد قیمت تبلیغات را بالا ببرد. وی افزود لیبرا به تجار کمک می‌کند سود بیشتری کسب کنند و بنابراین درآمد تبلیغات افزایش می‌یابد. فیسبوک سال گذشته از فروش تبلیغات حدود ۶۹.۶ میلیارد دلار درآمد کسب کرد. این میزان ۹۸ درصد درآمد فیسبوک در سال ۲۰۱۹ را تشکیل می‌داد.

زاکربرگ ادامه داد:

«با اجرای یک تبلیغ احتمال بیشتری وجود دارد کسی که روی آن کلیک می‌کند تبدیل به کشتری شود چرا که روش پرداخت بسیار ساده‌تر است. بدین ترتیب کسب و کارها سود بیشتری کسب می‌کنند و میزان تبلیغات افزایش می‌یابد. در نهایت این چرخه به فیسبوک کمک می‌کند نرخ تبلیغات را افزایش دهد.»

چندی پیش فیسبوک نام برند کیف پول دیجیتالی خود را از کالیبرا به Novi تغییر داد و آن را با دیگر محصولش یعنی واتساپ یکپارچه‌سازی کرد. قرار بود لیبرا در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شود اما با مقاومت قانون‌گذاران در سراسر دنیا مواجه شد. لیبرا در آوریل ۲۰۲۰ وایت پیپر خود را به روزرسانی کرد تا از شدت حملات کم کند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=39149
دکمه بازگشت به بالا