ایستگاه خبر

اگر یک عروسک را به عنوان کودک خود قبول می‌کنید، لیبرا را نیز می‌توانید به عنوان یک رمز ارز بپذیرید

لیبرا در چند ماه اخیر توجهات بسیاری را به خود جلب کرده و در صدر اخبار بوده است. بااین‌حال بسیاری از اعضای جامعه بزرگ رمز ارزها نسبت به پروژه جدید فیس‌بوک با شک و تردید نگاه می‌کنند. آن‌ها معتقدند رمز ارز فیس‌بوک ارتباطی به ویژگی‌هایی که امروزه از بیت‌کوین می‌شناسیم، ندارد.

بسیاری از کارشناسان معتقدند لیبرا تفاوت‌های بسیاری با بیت‌کوین دارد. لیبرا توسط چندین کمپانی بزرگ کنترل می‌شود و این در تضاد کامل با ماهیت غیرمتمرکز بیت‌کوین است. در پروژه جدید فیس‌بوک تراکنش‌ها توسط این چند کمپانی تأیید خواهند شد و این به این معنی است که اگر آن‌ها بخواهند می‌توانند تراکنش‌ها را سانسور کنند. درحالی‌که به خاطر استخراج توسط فرآیند Proof of work در شبکه بیت‌کوین این امکان وجود ندارد.

رمز ارز دقیقا چه تعریفی دارد

رمز ارز در ابتدا ارزی بود که توسط علم رمز نگاری ایمن شده بود. با ظهور نسل دوم رمز ارزها تعریف رمز ارز نیز وارد فاز جدیدی شد. شرکت‌ها با معرفی توکن های خود بر بستر بلاک‌چین مفهوم جدیدی از رمز ارز را معرفی کردند. رمز ارزهایی که اگرچه تفاوت‌هایی از منظر اجماع و شیوه استخراج با بیت‌کوین داشتند ولی همگی در غیرمتمرکز بودن ماهیت یک رمز ارز هم‌عقیده بودند.

توسعه‌دهنده معروف بیت‌کوین Nick Szabo در توییتر در واکنش به رمز ارز خواندن لیبرا نوشته است:

“اگر یک عروسک می‌تواند بچه باشد، لیبرا نیز می‌تواند رمز ارز باشد.”

به نظر می‌رسد اگر لیبرا را یک رمز ارز فرض شود، تعریف جدیدی از رمز ارزها را در دهه دوم از عمر آن‌ها شاهد خواهیم بود. نظر شما چیست؟ آیا لیبرا نیازمند یک دگرگونی ساختاری است تا بتوان آن را یک رمز ارز دانست یا این رمز ارزها هستند که باید گوناگونی بیشتری را در خود هضم کنند؟

Source

https://coiniran.com/?p=32220
دکمه بازگشت به بالا