ایستگاه خبر

بی‌اثر شدن حمله‌های داستینگ با ویژگی جدید کیف پول سخت‌افزاری Ledger

به گزارش خبرگزاری Cointelegraph، شرکت سازنده کیف پول سخت افزاری، Ledger، یک ویژگی نرم‌افزاری جدید را به نام Coin Control معرفی کرده که حریم خصوصی و قدرت کنترل کاربر را در تراکنش‌‌های بیتکوین ارتقا داده و از حمله‌های داستینگ جلوگیری می‌کند.

خروج به ترتیب ورود (FIFO) یک روش حسابداری استاندارد است که در آن دارایی‌های قدیمی‌تر زودتر به فروش می‌رسند. شرکت کیف پول سخت‌افزاری Ledger ادعا می‌کند که این روش زمانی که برای ذخیره رمزارز به کار می‌رود زیان‌بار است.

حالا نسخه ۲.۱۱.۱ نرم‌افزار Ledger Live یک ویژگی جدید را معرفی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد تنظیمات تراکنش خود را اصلاح کنند تا حریم خصوصی و کارمزد بهینه‌ای داشته باشند. ویژگی «کنترل کوین» از طریق قابلیت خود در مدیریت کیف پول‌های معین سلسله مراتبی یا چندین آدرس بیتکوین متفاوت نقش خود را ایفا می‌کند.

حالا کاربران می‌توانند در هنگام تراکنش به سادگی آدرس‌ها را انتخاب کنند به جای این که بر اساس روش FIFO قدیمی‌ترین کوین‌ها را از کیف پول خود ارسال کنند.

این ویژگی چه اهمیتی دارد؟

از نظر شرکت Ledger این موضوع برای حریم خصوصی کاربران بسیار مهم است چرا که از ردیابی هویت شما توسط دیگران از طریق حمله داست جلوگیری می‌کند. داست بیتکوین به یک مقدار بسیار کوچک از آن اطلاق می‌شود که از هزینه تراکنش ارسال آن ارزش کمتری دارد.

یک حمله داستینگ زمانی اتفاق می‌افتد که یک بازیگر مخرب مقادیر بسیار کمی بیتکوین برای یک کیف پول می‌فرستد تا حریم خصوصی کاربر را برای حمله‌‌های بعدی از میان بردارد. یک حمله داستینگ وسیع در سال ۲۰۱۹ در شبکه لایتکوین اتفاق افتاد.

در واقع این مقادیر ناچیز بیتکوین استفاده می‌شود تا با تحلیل آن‌ها هویت دارنده‌ را ردیابی کنند. اگر این خروجی‌های تراکنش خرج‌نشده (UTXOs)، انباشت شوند و در کنار بیتکوین‌های دیگر در کیف پول، خرج شوند، سرنخ‌‌های باارزشی درباره‌ی هویت دارنده آن‌ها به دست می‌دهند. برای همین است که این شرکت می‌گوید به آن مقادیر ناچیز UTXO دست نزنید.

ویژگی‌های جدید Ledger Live 2.11.1

شرکت Ledger اعلام کرده که نسخه جدید این نرم افزار چند ویژگی تازه دارد. در درجه اول کاربران می‌توانند به آسانی انتخاب کنند که این بیتکوین‌های ناچیز یا همان داست را انتقال ندهند. امکان انتخاب UTXO های باارزش‌تر توسط کاربر برای انتقال و پاک کردن کیف پول خود و درنتیجه بهینه‌سازی ساختار کارمزد شبکه یکی دیگر از قابلیت‌های این نسخه است.

همچنین کاربران می‌توانند آدرس‌های مشخص را برای اهداف مشخص تخصیص دهند. این مورد در تراکنش‌هایی به کار می‌رود که نیاز است پرداخت‌ها در آن‌ها جداگانه و از آدرس‌های مختلف انجام شود. همانطور که یک شاغل مستقل، حساب‌های بانکی متفاوتی برای هزینه‌های کاری و شخصی برای خود ایجاد می‌کند.

البته هنوز متوجه نشدیم که کاربران چگونه می‌توانند در عین حفظ حریم خصوصی خود، این مبالغ را یک‌رقم کنند و کیف پول خود را به صورت یکجا پاکسازی کنند.

بیشتر بخوانیم: مروری بر لجر نانو ایکس – کیف پول سخت افزاری محبوب

https://coiniran.com/?p=41200
دکمه بازگشت به بالا