ایستگاه خبر

بانک مرکزی لبنان در آتش خشم معترضان به سقوط ارزش پول این کشور سوخت

با تعمیق بحران اقتصادی در لبنان، معترضان، ساختمان بانک مرکزی لبنان واقع در شهر طرابلس را به آتش کشیدند.

به گزارش جویس کرم از خبرگزاری TheNational در روز ۱۱ ژوئن، ارزش پوند لبنان (LBP) به شدت در حال سقوط است؛ به طوری که ارزش ۵ هزار واحد از این پول هم‌اکنون برابر با یک دلار آمریکا است. گفتنی است ارزش واحد پولی لبنان از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون، بالغ بر ۲۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در بحبوحه‌ی سقوط نظام مالی لبنان، شماری درخورتوجهی از شهروندان این کشور برای حفظ ارزش دارایی‌های خود به بیت کوین روی آورده‌اند.

در تاریخ ۱۲ ژوئن خبرگزاری رویترز گزارش کرد که بانک مرکزی لبنان درصدد تزریق منابع مالی به بازارهای ارزی این کشور است تا روند کاهشی ارزش پول این کشور را که به بروز ناآرامی در این کشور منجر شده، متوقف کند.

رویترز در گزارش خود آورده است که بازارهای محلی به این اقدام بانک مرکزی واکنش نشان داده و نرخ برابری پوند لبنان با دلار آمریکا را به ۴۵۰۰ واحد به ازای هر دلار کاهش داده‌اند. گفتنی است مقامات دولتی متعهد شده‌اند این نرخ را تا ۳۰۰۰ واحد کاهش دهند.

با این حال، به نظر می‌رسد تلاش دولتمردان لبنان برای مهار بحران اقتصادی در این کشور، ناموفق بوده است. طی ماه‌های اخیر، تظاهرکنندگان لبنانی، بانک‌ها و موسسات مالی این کشور را هدف حملات خود قرار داده‌اند.

Source

https://coiniran.com/?p=39428
دکمه بازگشت به بالا