ایستگاه خبر

کمیسر SEC خواستار شفاف‌سازی مقررات رمزارز شده است

هستر پیرس، عضو ارشد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، از پی پذیرش دارایی‌های دیجیتالی توسط شرکت‌های برجسته‌ای مانند تسلا و مسترکارت به ضرورت فوری مقررات رمزارز اشاره کرد.

پیرس طی مصاحبه‌ای با رویترز، مشارکت نسل جدیدی از سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی را ستود. این مقام SEC اظهار داشت که برای اخذ سیاستی از هیجانات اخیر Reddit درباره‌ سهام و سایر دارایی‌های کریپتو خیلی زود است.

پیرس به خاطر رفتار دوستانه با رمزارزها معروف است و جامعه کریپتو او را «مادر رمزارزها» لقب داده‌‌ است. وی برای برطرف کردن عدم اطمینان در مورد وضعیت دارایی‌های دیجیتال در ایالات متحده خواستار تصویب مقرراتی برای رمزارزها شده است.

«نه تنها، دولت جدید فرصتی برای ایجاد نگاهی تازه ایجاد می‌کند و نیازمند شفافیت بیشتری هستیم، بلکه به نظر می‌رسد دیگران در بازار نیز نگاه تازه‌ای به حوزه کریپتو دارند. پس، این موضوعات به ضرورت اقدامات ما برای افزایش شفافیت مقررات رمزارز می‌افزاید.»

SEC یک مرجع مهم برای بازارهای رمزارز است. Financial Magnates پس از طرح دعوی در دادگاه SEC علیه Ripple Labs به دلیل فروش اوراق بهادار غیرمجاز در قالب XRP، از سقوط ۵۰ میلیارد دلاری دارایی‌های رمزارز خبر داد.

|| بیشتر بخوانید: توکن های اوراق بهادار (Security Tokens) چیست؟ ||

به دنبال تقاضای فزاینده خرده‌فروشان و درگیر شدن سرمایه‌گذاران سازمانی، مقامات نظارتی در سراسر جهان در حال برنامه‌ریزی برای تنظیم دارایی‌های کریپتو  هستند. تسلا، بزرگترین سازنده ماشین الکتریکی جهان فاش کرد که ۱.۵ میلیارد دلار روی بزرگترین رمزارز جهان، بیت کوین، سرمایه گذاری کرده است. Mastercard، یکی از برترین شرکت‌های مالی جهانی، هفته گذشته اعلام کرد امسال قصد دارد رمزارزها را بپذیرد. کمیسر SEC گفت به یک چارچوب نظارتی واضح درباره رمزارزها پس از مشارکت شرکت‌های بزرگ نیاز فوری وجود دارد. بیت کوین دیروز پس از افزایش تقاضای سرمایه‌‌گذاران سازمانی، به بالاترین رقم ۴۹۵۰۰ دلار رسید. ارزش کل بازار BTC در حال حاضر حدود ۸۷۰ میلیارد دلار است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43770
دکمه بازگشت به بالا