ایستگاه خبر

راه‌حل zkSync پروتکل لایه ۲ اتریوم برای بازیابی ۹۰۰ اتر قفل شده در قرارداد هوشمند

Matter Labs، تیم سازنده راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم zkSync تأیید کرده است که ۹۲۱ اتر به ارزش ۱.۷ میلیون دلار در حال حاضر در یکی از قراردادهای هوشمند جدیدش، GemstoneIDO، گیر کرده است.

با وجود این موضوع، این شرکت ادعا می‌کند که وجوه امن است. Matter Labs راه حلی درخشان برای نجات آن‌ها پیدا کرده است.

این مشکل در تابع .transfer() در قرارداد هوشمند GemstoneIDO منشأ می‌گیرد. GemstoneIDO بخشی از پروژه‌ای است که اکوسیستم GemholicECO آن را اجرا می‌کند.

Matter Labs تشخیص داد اگر قرارداد ابتدا روی یک شبکه آزمایشی مستقر می‌شد، می‌توانست از این مشکل جلوگیری کند، اما در عوض در شبکه اصلی Era مستقر شده است.

این تابع اشتباه از  zkSync Era سرچشمه گرفته است، نوع جدیدی از ماشین مجازی اتریوم (EVM) بی‌نیاز از دانش که قراردادهای هوشمند را به طور قابل توجهی سریع‌تر از پایه اجرا می‌کند. با این حال، zkSync Era معادل EVM نیست، به این معنی که برخی از توابع در محیط جدید متفاوت عمل خواهند کرد.

Matter Labs مسئولیت این خطا را پذیرفت و به اکوسیستم zkSync قول داد که بی وقفه برای حل مشکلات مشابه در آینده کار کند. این تیم تأکید کرده است که zkSync Era نسبت به سایر مجموعه‌های EVM ارزان‌تر است، اما این انتخاب طراحی مزایای خاصی دارد.

فعالیت لایه ۲ بیشتر می‌شود

راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم، zkSync Era، از زمان عرضه در اواخر ماه مارس افزایش قابل توجهی در فعالیت داشته است. طبق اطلاعات این پروژه، این افزایش فعالیت در میان تمام راه حل‌های مقیاس‌بندی دیگر در مدت زمان کوتاهی بی‌سابقه است.

براساس اطلاعات ال‌توبیت (L2beat)، zkSync Era دو هفته پس از راه‌اندازی، به سومین راه‌حل لایه ۲ پرکاربرد تبدیل شده است و چهارمین ارزش کل قفل‌شده (TVL) را در مقایسه با راه‌حل‌های لایه ۲ دیگر دارد.

علیرغم این پیشرفت، Arbitrum One با ارزش کل قفل‌شده ۶ میلیارد دلاری و سهم بازار ۶۶ درصدی، پیشتاز بازار باقی مانده است، در حالی که zkSync تنها ۱۵۵ میلیون دلار TVL دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای جامع اتریوم برای تازه‌کارها!

 

Source

https://coiniran.com/?p=61935
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x