کاربرد بلاکچین

راه حل بلاک چین LaneAxis برای به کار گیری ظرفیت کامل حمل و نقل جاده ای

LaneAxis با راه حل مبتنی بر بلاک چین خود می خواهد نهایت استفاده را از ظرفیت حمل و نقل جاده ای ببرد. آیا این پروژه حمل و نقل و باربری را متحول می کند؟

راه حل بلاک چینی LaneAxis ، برای به کار گیری ظرفیت کامل حمل و نقل جاده ای؛ یکی از انتقاداتی که به اکثر استارت آپ های مبتنی بر بلاک چین می شود این است که تعداد زیادی از این اپلیکیشن های غیر متمرکز که هر ساله ظاهر می شوند بر مبنای چیزی جز یک راه حل خیالی که در جستجوی مشکلی واقعی یا مجازی است، نمی باشند. این ادعا را نمی توان در مورد LaneAxis که یک راه حل بلاک چینی مدرن برای صنعت حمل و نقل دارد، مطرح کرد. این شرکت قصد دارد که صنعت مذکور را، که تا حدود زیادی دنباله روی فناوری قدیمی قرن بیستم است، کاملا متحول کند.

بیشتر بخوانید: استخدام متخصصین بلاک چین و درآمد 120 هزار دلاری به علاوه مزایا

LaneAxis یک سیستم جامع اجاره نرم افزار باربری است که مبتنی بر فناوری بلاک چین بوده و برای از میان برداشتن ناکارایی ها و واسطه ها ایجاد شده است. این پلتفرم غیر متمرکز تعامل بین ارسال کنندگان کالا و حاملان کالا را برقرار می کند و سبب مبادله فوری اطلاعات بین آنها می شود. قابلیت قرارداد های هوشمند باعث مدیریت و پیگیری تراکنش ها در زنجیره تامین حمل و نقل گردیده و علاوه بر آن سبب دیجیتال شدن فرآیند ها، از میان بر داشتن تقلب و تقویت مدیریت موجودی می شود که همه اینها به معنی کم شدن هزینه ها برای مصرف کننده نهایی است.

راه حل بلاک چینی LaneAxis، در به کارگیری ظرفیت کامل حمل و نقل
laneaxis-blockchain-solution

باربری کسب و کاری بزرگ

باربری کسب و کاری بزرگ در سراسر جهان است که تنها در ایالات متحده حدود 800 میلیارد دلار ارزش دارد و انتظار می رود که در سطح جهان تا سال 2023 ارزش این تجارت به بیش از 15 ترلیون دلار برسد. در این میان، بخش حمل و نقل کامیونی قسمت عمده ای از این صنعت را تشکیل می دهد که با چالش های زیادی مواجه است و این مشکلات هم برای رانندگان و هم برای شرکت هایی که می خواهند اقداماتشان در جهت حفظ محیط زیست باشد، مطرح است.

یکی از این ناکارآمدی ها پدیده ای است به نام “deadheading” که به معنی حرکت کامیون های خالی و یا نسبتا خالی در جاده ها می باشد که یا برای برداشتن بار می روند و یا اینکه بار خود را خالی کرده و بر می گردند. این پدیده یعنی حرکت کامیون های بدون بار که تعداد آنها در جاده ها کم هم نیست، مشکلاتی مانند واژگونی مخصوصا در باد های شدید را برای رانندگان به دنبال دارد و همچنین وقتی که این کامیون ها بدون بار حرکت می کنند، کرایه ای به آنها پرداخت نشده و مصرف سوخت و استهلاک ماشین جبران نمی شود.

بیشتر بخوانید: بررسی سیر تکامل نسل های مختلف بلاک چین : از بیت کوین تا کاردانو

عوامل محیط زیستی

از لحاظ محیط زیستی هم این موضوع به معنی اتلاف سوخت و تولید دی اکسید کربن است. بیش از 70 درصد کالا ها در ایالات متحده از طریق کامیون حمل می شوند و بیش از یک چهارم کامیون هایی که هر روزه در جاده ها دیده می شوند، خالی هستند.

Rick Burnett مدیر عامل LaneAxis می خواهد همه این چیز ها را تغییر دهد. او ادعا می کند که زمانِ یک تغییر اساسی در صنعت باربری مهیا است و بلاک چین و قرارداد های هوشمند در این زمینه مشکل گشا هستند. بنا به گفته او، با استفاده از پلتفرم آنها، هماهنگی زیادی بین طرفین انجام شده و حمل و توزیع موثر بار صورت می گیرد. این به معنی درامد بیشتر برای رانندگان و کم شدن تاثیرات محیطی مضر می باشد.

راه حل بلاک چینی LaneAxis، در به کار گیری ظرفیت کامل حمل و نقل
laneaxis-blockchain-solution

این پلتفرم با توکن AXIS تامین می شود و پیش فروش این توکن حالا با قیمت 18 سنت فعال است. فروش عمومی آن در 21 سپتامبر آغاز می شود و قیمت در آن موقع 25 سنت خواهد بود. چنین برنامه ریزی شده که در هر مرحله قیمت افزایش پیدا کند و در 20 اکتبر فروش به پایان برسد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه به وب سایت Laneaxis.io مراجعه کنید.

نظر شما در مورد آینده این پروژه چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده است مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شود.

Source and Images

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا