ایستگاه خبر

آزمایشگاه سازنده بمب اتم از هوش مصنوعی برای دفع حملات رمزینه‌ربایی استفاده می‌کند

گروهی از پژوهشگران لوس آلاموس، آزمایشگاه علمی ایالات متحده که پیش‌تر ساخت بمب اتم را در کارنامه خود دارد، دست به توسعه یک سامانه هوش مصنوعی زده‌اند که می‌تواند ابرکامپیوترها را از دستبرد ماینرهای رمزارزی دور نگه دارد.

مهاجمان سایبری در برخی موارد توانسته‌اند با نفوذ به ابرکامپیوترها از توان پردازشی آنها برای استخراج رمزارزها بهره‌برداری کنند. گفتنی است ابرکامپیوترها قدرتمندترین رایانه‌ها در سرتاسر جهان هستند و توان پردازشی آن‌ها صدها هزاربار بیشتر از رایانه‌های شخصی است.

مهاجمان رمزارزی، کابوس اپراتورهای ابرکامپیوترها هستند. این اپراتورها مدیریت توان پردازشی ابرکامپیوترها را در دست دارند. به‌طور معمول از توان پردازشی آن‌ها برای پیشبرد اهداف تحقیقاتی و پروژه‌های علمی استفاده می‌شود. پیش‌تر در ماه مه نیز عده‌ای توانسته‌اند با توسل به حملات سایبری، شماری از ابرکامپیوترهای مستقر در اروپا را از کار بیندازند.

گفتنی است سامانه هوش مصنوعی آزمایشگاه لوس آلاموس به جای آنکه به‌دنبال یافتن کدهای مخرب باشد، به‌گونه‌ای توسعه داده شده که ابرکامپیوتر را وادار می‌کند تنها برنامه‌هایی را که روی سخت‌افزار آن پیاده‌شده اجرا کند. به این ترتیب، این ابرکامپیوترها می‌توانند مهاجمان رمزارزی و ماینرهای متخلف را در دستیابی به اهدافشان ناکام بگذارند.

Source

https://coiniran.com/?p=40798
دکمه بازگشت به بالا