ایستگاه خبر

صرافی کوکوین ۸۴درصد سرمایهٔ دزدیده‌شده را بازگرداند

جانی لیو  (Johnny Lyu) مدیر اجرایی صرافی کوکوین (Kucoin) اطلاع داد که از ۲۸۰ میلیون دلاری که در یکی از بزرگترین هک‌های صنعت رمز ارز به سرقت رفته بود، ۸۴درصد آن – ۲۳۵ میلیون دلار- بازیابی شده است.

لیو در توییترش اعلام کرده است که سرمایه‌های هک شده «از طریق روش‌هایی مانند ردیابی درون زنجیره‌ای، ارتقای قرارداد و بازیابی قضایی، دوباره به دست آمده است. مطابق درخواست نیروی انتظامی، پس از بسته‌شدن پرونده تمام جزئیات آن منتشر خواهد شد.»

بنیانگذار کوکوین اظهار داشت که معاملات برای ۱۷۶ توکن از سر گرفته شده است و باقی توکن‌ها تا قبل از ۲۲ نوامبر بازگشایی خواهند شد.

هکرها در ۲۵ سپتامبر با غارت کردن صرافی، ۳۰ میلیون دلار بیت کوین، ۱۴۷میلیون دلار توکن‌ ERC-20 و ۸۷ میلیون دلار توکن‌ stellar به جیب زدند.

طولی نکشید که Bitfinex ۱۳ میلیون دلار USDT را در EOS و تتر نیز ۲۰ میلیون دلار USDT را که در آدرس اتریوم هکر ثبت شده بود را مسدود کرد. در طی چند روز، ۱۶۰ میلیون دلار از طریق استراتژی‌های مختلف از چندین پلت فرم بازیابی شده است.

با این حال، در پایان ماه سپتامبر، سارقان سایبری موفق به نقد کردن ۱۳ میلیون دلار شدند که از طریق پروتکل‌های غیرمتمرکز پولشویی می‌شدند. هفت روز پیش هکرها دوباره فعال شدند و با استفاده از میکسرها، توکن‌های ERC-20 را به آدرس دیگری در اتریوم انتقال دادند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41980
دکمه بازگشت به بالا