ایستگاه خبر

مدیر عامل Kraken ریپل را خطری عظیم برای صرافی‌ها خواند

مدیر عامل صرافی بزرگ Kraken یعنی جسی پاول (Jesse Powell)، در پاسخ به انتقاداتی که درباره‌ی توقف معاملات ریپل شکل گرفته است این رمز ارز را یک «خطر نامتقارن عظیم» برای صرافی‌ها خواند. این اقدام در پی محاکمه‌ی یک شرکت بلاک‌چینی وابسته به ریپل توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده SEC در اواخر دسامبر صورت گرفته است.

طبق ادعای پاول، مقامات قضایی همواره با سازمان‌های نظارتی هم نظر خواهند بود. وی افزود:

«با فرض اینکه SEC در این زمینه از حسن نیت برخوردار باشد باید توجه داشت که مقامات قضایی هم نظر با سازمان‌های نظارتی عمل می‌کنند. اگر مشخص شود که ریپل یک اوراق بهادار است، SEC مدعی می‌شود که صرافی‌ها باید از این موضوع پیش از پشتیبانی از ریپل مطلع باشند.»

طی چند ماه پیش و در اقدامی مشابه تقریباً تمام صرافی‌های رمز ارز بزرگ آمریکا از جمله Coinbase و .Binance U.S معاملات ریپل را ممنوع کرده و یا پشتیبانی از این رمز ارز را متوقف نموده‌اند.

صرافی بزرگ Kraken که ارزش معاملات آن نزدیک به ۲۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، در اواسط ژانویه به معاملات این رمز ارز خاتمه داد.

این درحالی است که بسیاری از صرافی‌های بزرگ خارج از آمریکا همچنان به معامله‌ی ریپل ادامه می‌دهند.

مدیر عامل Kraken ریپل را خطری عظیم برای صرافی‌ها خواند

تصمیم‌گیری با دادگاه خواهد بود

با رد درخواست مدیر شرکت سرمایه‌گذاری انگلیسی Tetragon توسط قاضی دادگاه Delaware Chancery در اوایل هفته‌ی پیش، این شرکت قادر به بازیابی سهام از دست رفته‌ی خود از ریپل نشد.

همچنین SEC خاطر نشان شد تصمیم‌گیری درباره‌ی اینکه ریپل یک اوراق بهادار است یا خیر بر عهده‌ی دادگاه خواهد بود. اما طبق گزارشات موجود، SEC متذکر شد که حتی در صورت تبرئه‌ی طرح دعوی، بعید بنظر برسد که صرافی‌ها مجددا از این رمز ارز پشتیبانی نمایند.

پیشنهاد مطالعه: توکن های اوراق بهادار (Security Tokens) چیست

Source

https://coiniran.com/?p=44389
دکمه بازگشت به بالا