ایستگاه خبر

اقدام قانونی رگولاتوری کره جنوبی علیه 16 صرافی رمز ارز خارجی

کمیسیون خدمات مالی (FSC)، معتبرترین سازمان رگولاتوری مالی کره جنوبی، خبر از شروع تحقیقات واحد اطلاعات مالی (KoFIU) این کشور درخصوص فعالیت غیرقانونی و ثبت‌نشدۀ 16 صرافی رمز ارز داد. KoFIU واحد اصلی مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم در کره جنوبی است.

این 16 صرافی عبارتند از: Kucoin، MEXC، Phemex، XT.com، Bitrue، ZB.com، Bitglobal، Coinw، Coinex، AAX، Zoomex، Poloniex، BTCEX، BTCC، Digifinex و Pionex.

به گفتۀ FSC این 16 صرافی در خارج از کره جنوبی استقرار داشته و علی‌رغم نداشتن مجوز رسمی برای فعالیت در خاک این کشور به شهروندان کره‌ای خدمات مختلفی ارائه داده‌اند. برای نمونه این صرافی‌ها با ایجاد سایت‌هایی به زبان کره‌ای میزبان رویدادهای تبلیغاتی‌ای شده‌اند که شهروندان کره‌ای را هدف گرفته‌اند و از گزینۀ پرداخت رمز ارز سازگار با کارت‌های اعتباری پشتیبانی می‌کنند.

KoFIU در 22 جولای سال پیش (31 تیر 1400) به صرافی‌های رمز ارز خارجی ابلاغیه‌ای مبنی بر لزوم ثبت رسمی در این سازمان صادر کرد. با این‌حال این 16 صرافی بدون توجه به این امر به فعالیت‌ خود ادامه دادند.

در بیاینۀ این سازمان آمده است:

«مراکزی و اشخاصی که بدون اخذ مجوز رسمی به فعالیت در خاک کره ادامه دهند مشمول حداکثر 5 سال حبس، یک جریمۀ 38 هزار دلاری و یا محدودیت فعالیت برای مدت زمان مشخصی خواهند شد».

FSC با اشاره به مسدودسازی کارت‌های اعتباری مربوط به این صرافی‌ها و غیرممکن بودن انتقال یا دریافت دارایی‌ها از آن‌ها گفت:

«KoFIU به دقت فعالیت‌های تجاری غیرقانونی شرکت‌های ثبت‌ نشده را بررسی کرده و به همکاری سازندۀ خود با سازمان‌های مرتبط ادامه خواهد داد».

 

پیشنهاد مطالعه: حمایت مالی با ارز دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا