ایستگاه خبر

بانک‌های کره جنوبی صرافی‌های رمز ارز را مشتریان پرخطر تلقی می‌کنند

بنا به دستور سازمان تنظیم‌کننده‌ی امور مالی، بانک‌های کره‌ جنوبی موظفند تا صرافی‌های رمز ارز را مشتریان پرخطر درنظر بگیرند. براساس بیانیه‌ی کمیسیون خدمات مالی (FSC) کلیه‌ی صرافی‌های رمز ارز کره جنوبی تحت کنترل شدید نظارتی در خصوص تراکنش‌ها و فرآیند احراز هویت قرار خواهند گرفت.

بانک‌های این کشور نیز موظفند تا از ارائه‌ی خدمات به مشتریانی که از مقررات احراز هویتی پیروی نمی‌کنند خودداری نمایند. به‌علاوه مشتریانی که به‌ هر دلیلی از ارائه‌ی گزارش فعالیت خود به واحد ضد پول‌شویی (FSC) اطلاعات مالی کره جنوبی ممانعت ورزند شامل این دستورالعمل خواهند شد.

بانک‌های کره جنوبی صرافی‌های رمز ارز را مشتریان پرخطر تلقی می‌کنند

چالش احراز هویت در صرافی‌ها

این قانون از صرافی‌ها می‌خواهد تا تراکنش‌های مربوط به حساب‌هایی که نام مستعار دارند یا با مقررات احراز هویتی همخوانی ندارند را لغو نماید.

این تصمیم درپی اظهار نگرانی برخی از مشتریان نسبت به عدم امنیت لازم در صرافی‌های کوچک اتخاذ گشته است. در بین ۶۰ صرافی رمز ارز کوچک کره جنوبی تنها ۴ عدد از آنها دارای حساب‌های حقیقی نزد بانک‌های این کشور هستند.

کاربران کریپتوی کره جنوبی برخلاف سایر کشورها (که بیت‌کوین گزینه‌ی انتخابی آنها است) از آلتکوین‌ها برای سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند. این کلاس از دارایی‌ها همواره به‌خاطر خطر بالای از دست‌ رفتن سرمایه مورد انتقادات فراوانی قرار گرفته‌اند.

یکی دیگر از قوانین سخت‌گیرانه‌ی FSC فرصت چند ماهه‌ای (تا ۲۴ سپتامبر) است که به صرافی‌های رمز ارز این کشور جهت ثبت‌نام به‌عنوان ارائه‌دهنده‌ی خدمات دارایی مجازی (VASP) داده شده است. این سازمان تنظیم‌کننده سپس فعالیت هریک از این صرافی‌ها را مورد بررسی قرار خواهد داد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

Source

https://coiniran.com/?p=46087
دکمه بازگشت به بالا