ایستگاه خبر

KILT اپلیکیشن جدید Web3name را برای ایجاد هویت‌های دیجیتالی راه‌اندازی کرده است

پروتکل KILT از راه‌اندازی اپلیکیشن «Web3name» جهت ایجاد نام‌های سفارشی مورداستفاده در هویت‌های دیجیتالی خبر داد. این راهکار نوین علاوه‌بر حفظ اطلاعات حریم شخصی به‌شفافیت هویت کاربران در فضای بلاک‌چین کمک می‌کند.

پروتکلِ بلاک‌چینی غیرمتمرکزِ مبتنی بر شبکه‌ی پولکاداتِ KILT جهت صدور هویت دیجیتال برای کاربران تصمیم به توسعه‌ی اپلیکیشن Web3name(w3n) گرفته است. KILT دربیانیه‌ی رسمی خود گفت اطلاعات هویتی ثبت‌شده در دفترکل توزیع، نوعی آدرس دائمی بوده که کاربران درزمان لازم می‌توانند ازطریق شکبه‌ی پولکادات به‌آن دسترسی داشته باشند.

وجه تمایز Web3name با سایر ابزارها

Web3name از ساختار متداول شناسه‌های غیرمتمرکز که به‌صورت رشته‌ای از اعداد و حروف منحصربه‌فرد نمایش داده می‌شوند، برخوردار نیست. داده‌های Web3name قابلیت این را دارند تا به‌شکل حروف ساده مانند «ingo و doso» ترجمه شوند. کاربران به‌کمک ابزار احراز صلاحیت SocialKYC امکان ساخت سند هویت دیجیتالی و پیوند آن به‌سایر حساب‌های مجازی ازقبیل GitHub ،Discord و توئیتر را خواهند داشت.

KILT در بیانیه‌های گذشته‌اش به‌این نکته اشاره کرد که ابزار SocialKYC هرگز داده‌های شخصی کاربران را در مراکز داده‌ی متمرکز ذخیره نخواهد کرد. در متن این بیانیه‌ نوشته شده است:

«SocialKYC برخلاف روش‌های فعلی ورود به‌حساب کاربری در اینترنت؛ به‌محض صدور سند هویت، اطلاعات کاربری آن را فراموش خواهد کرد. کنترل و مالکیت این اطلاعات همواره دراختیار کاربران خواهد بود.»

تیم توسعه‌دهندگان KILT ابزار Web3name را گامی موثر در بهبود نحوه‌ی پردازش هویت‌های دیجیتال در فضای بلاک‌چین قلمداد می‌کنند. هدف اصلی این ابزار جایگزینی آدرس کیف‌پول نبوده بلکه آن را ارتقا و تکمیل خواهد کرد. Web3name ظرفیت اتصال آدرس‌های متعددی را به‌یکدیگر داشته و آنها به‌صورت یک لینک واحد که شامل هویت‌های کاری، هویت تجمیع‌کننده‌ی تراکنش‌های پاراچین یا Collator و هویت بازی‌های ویدئویی هستند، درآورد. هریک از این هویت‌ها از یک نام متمایز Web3name برخوردار بوده و قابلیت اتصال و هم‌رسانی با رسانه‌های سنتی را نیز دارند.

تجمیع‌کنندگان و اعتبارسنج‌ها نیز می‌توانند از شناسه‌ی هویتی Web3name خود را به هریک از آدرس‌های دلخواه خود متصل کنند؛ هویت این افراد ازطریق نام این شناسه قابل تشخیص بوده و از رشته‌ کدهای عددی و حروفی مرسوم در آدرس‌های بلاک‌چینی استفاده نمی‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: بلاک‌چین و هویت دیجیتالی

Source

https://coiniran.com/?p=50709
دکمه بازگشت به بالا