ایستگاه خبر

نسخه‌ی دوم هایپرلجر فابریک منتشر شد!

بنیاد هایپرلجر روز پنجشنبه اعلام کرد طراحی Fabric 2.0 برای بهبود قابلیت استفاده و کارایی برای کاربر نهایی تکمیل شده است. این طراحی آپدیت‌هایی همچون کنترل غیرمتمرکز برای قراردادهای هوشمند و بهبودهایی برای پردازش و به اشتراک‌گذاری داده‌های خصوصی روی پلتفرم به همراه دارد.

هایپرلجر فابریک اولین پروژه‌ای بود که توسط بنیاد هایپرلجر با حمایت IBM ایجاد شد تا به شرکت‌ها امکان تهیه‌ی اپلیکیشن‌های کاربردی با استفاده از فناوری دفترکل توزیع شده داده شود.ارائه‌دهندگان خدمات ابری مانند AWS، Azure، IBM Google و Alibaba همه در قالب این چارچوب راه‌حل‌های‌شان را ادغام کردند. این پروژه هفته‌ی گذشته از ورود شش عضو جدید از جمله شرکت مشاورت تجارت دیجیتال Cognizant استقبال کرد.

هرچند انتشار نسخه‌ی دوم فابریک توسط هایپرلجر می‌تواند نشانه‌ای از ماندگاری طولانی مدت این پروژه باشد، باید اعتراف کرد که این پروژه خالی از اشکال نبوده و نیست. چندی پیش State Street دست از حمایت فابریک برداشت و اعلام کرد این تکنولوژی کمکی به بهبود زیرساخت‌هایش نکرده است. FX utility نیز که یک کمپین تبلیغاتی برای پلتفرم تسویه حساب مبتنی بر پلتفرم هایپرلجر اجرا کرده بود سال گذشته اعلام کرد بلاک چین هیچ تاثیری در کاهش هزینه‌هایش نداشته است.

Source & Image

 

https://coiniran.com/?p=36677
دکمه بازگشت به بالا