ایستگاه خبر

عوامل رشد فزاینده‌ی Chainlink

پذیرش Chainlink Data Feeds طی سال گذشته با افزایش قابل‌توجهی همراه بود که می‌توان آن را به خدمات محاسباتی جدید شبکه‌‌ای این پروتکل مرتبط دانست. Chainlink با بهره‌مندی از قراردادهای هوشمند چندگانه موفق به استفاده از بزرگ‌ترین خدمات غیرمتمرکز بلاک‌چینی و پشتیبانی از بیش از 700 شبکه‌ی اوراکل شد.

ترکیب دو لایه‌ی 1s و 2s

طبق گزارش سالانه‌ی Chainlink، این شبکه‌ سال جدید میلادی را با بیش از 1000 پروژه آغاز کرده است که نیمی از آنها در سال 2021 به آن اضافه شده‌اند. خدمات لایه 1s و 2s چین‌لینک در سال میلادی گذشته برای راهکارهای گوناگونی ازقبیل آربیترام، اولانچ، زنجیره هوشمند بایننس، اتریوم، شبکه فنتوم (Fantom)، هارمونی، هکو (Heco)، مون‌ریور (Moonriver)، پالیگان، Optimism، Starkware و xDai عرضه گردید.

عوامل رشد فزاینده‌ی Chainlink

چین‌لینک برای تامین نیاز راهکارهای بین‌-زنجیره‌ای به‌طور فعالانه‌ای پروتکل‌های ارتباطات عمومی ویژه‌ای را برای صنعت بلاک‌چین توسعه داده است که «پروتکل‌های تعامل بین-زنجیره‌ای یا CCIP» نامیده می‌شوند.

فراهم‌سازی محاسبات امن خارج-زنجیره‌ای

چین‌لینک در سالی که گذشت خدمات چندمنظوره‌ای عرضه کرد که محاسبات امن و قابل‌اعتماد برون-زنجیره‌ای را برای بلاک‌چین‌های متعددی فراهم ساخت. این خدمات محاسباتی که نخستین بار برای شبکه‌ی اتریوم و در اواخر سال 2020 معرفی گردید موفق به توسعه‌ی پشتیبانی از کارایی تصدیق‌پذیری تصادفی چین‌لینک (VRF) شد. در سال 2021 این قابلیت به شبکه‌های زنجیره‌ی هوشمند بایننس و پالیگان نیز افزوده شد.

VRF موجب دسترسی قراردادهای هوشمند به منابع برون-زنجیره‌ای تصادفی شده که برای کارایی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و بازی‌های بلاک‌چینی بسیار پرکاربرد است.

عوامل رشد فزاینده‌ی Chainlink

اوراکل‌های Chainlink در سال 2021 موفق شدند تا با گسترش داده‌های آ‌ن‌چین از اثبات ذخیره، اثبات عرضه، هزینه‌ی گس اتریوم، ارزش کل بازار، ارزش کل قفل‌شده‌ی (TVL) اپلیکیشن‌های امورمالی غیرمتمرکز، نتایج رویدادهای ورزشی، نبردهای انتخاباتی، داده‌های هویتی، شاخص‌های کیفی و گزارشات وضع هوا پشتیبانی کنند. چین‌لینک با این اقدام موفق به ارائه‌ی امن بیش از 1.1 میلیارد داده‌ی آن‌چین شد.

عوامل رشد فزاینده‌ی Chainlink

شرکت‌های جهانی بزرگی همچون Associated Press ،AccuWeather و Amazon Web Services در سال 2021 برای حضور در فضای مالی بلاک‌چین از چین‌لینک استفاده کردند.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۴ دی) – بازار بیت کوین رو به صعود یا سقوط؟

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا