ایستگاه خبر

عوامل رشد فزاینده‌ی Chainlink

پذیرش Chainlink Data Feeds طی سال گذشته با افزایش قابل‌توجهی همراه بود که می‌توان آن را به خدمات محاسباتی جدید شبکه‌‌ای این پروتکل مرتبط دانست. Chainlink با بهره‌مندی از قراردادهای هوشمند چندگانه موفق به استفاده از بزرگ‌ترین خدمات غیرمتمرکز بلاک‌چینی و پشتیبانی از بیش از ۷۰۰ شبکه‌ی اوراکل شد.

ترکیب دو لایه‌ی ۱s و ۲s

طبق گزارش سالانه‌ی Chainlink، این شبکه‌ سال جدید میلادی را با بیش از ۱۰۰۰ پروژه آغاز کرده است که نیمی از آنها در سال ۲۰۲۱ به آن اضافه شده‌اند. خدمات لایه ۱s و ۲s چین‌لینک در سال میلادی گذشته برای راهکارهای گوناگونی ازقبیل آربیترام، اولانچ، زنجیره هوشمند بایننس، اتریوم، شبکه فنتوم (Fantom)، هارمونی، هکو (Heco)، مون‌ریور (Moonriver)، پالیگان، Optimism، Starkware و xDai عرضه گردید.

عوامل رشد فزاینده‌ی Chainlink

چین‌لینک برای تامین نیاز راهکارهای بین‌-زنجیره‌ای به‌طور فعالانه‌ای پروتکل‌های ارتباطات عمومی ویژه‌ای را برای صنعت بلاک‌چین توسعه داده است که «پروتکل‌های تعامل بین-زنجیره‌ای یا CCIP» نامیده می‌شوند.

فراهم‌سازی محاسبات امن خارج-زنجیره‌ای

چین‌لینک در سالی که گذشت خدمات چندمنظوره‌ای عرضه کرد که محاسبات امن و قابل‌اعتماد برون-زنجیره‌ای را برای بلاک‌چین‌های متعددی فراهم ساخت. این خدمات محاسباتی که نخستین بار برای شبکه‌ی اتریوم و در اواخر سال ۲۰۲۰ معرفی گردید موفق به توسعه‌ی پشتیبانی از کارایی تصدیق‌پذیری تصادفی چین‌لینک (VRF) شد. در سال ۲۰۲۱ این قابلیت به شبکه‌های زنجیره‌ی هوشمند بایننس و پالیگان نیز افزوده شد.

VRF موجب دسترسی قراردادهای هوشمند به منابع برون-زنجیره‌ای تصادفی شده که برای کارایی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و بازی‌های بلاک‌چینی بسیار پرکاربرد است.

عوامل رشد فزاینده‌ی Chainlink

اوراکل‌های Chainlink در سال ۲۰۲۱ موفق شدند تا با گسترش داده‌های آ‌ن‌چین از اثبات ذخیره، اثبات عرضه، هزینه‌ی گس اتریوم، ارزش کل بازار، ارزش کل قفل‌شده‌ی (TVL) اپلیکیشن‌های امورمالی غیرمتمرکز، نتایج رویدادهای ورزشی، نبردهای انتخاباتی، داده‌های هویتی، شاخص‌های کیفی و گزارشات وضع هوا پشتیبانی کنند. چین‌لینک با این اقدام موفق به ارائه‌ی امن بیش از ۱.۱ میلیارد داده‌ی آن‌چین شد.

عوامل رشد فزاینده‌ی Chainlink

شرکت‌های جهانی بزرگی همچون Associated Press ،AccuWeather و Amazon Web Services در سال ۲۰۲۱ برای حضور در فضای مالی بلاک‌چین از چین‌لینک استفاده کردند.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۴ دی) – بازار بیت کوین رو به صعود یا سقوط؟

Source

https://coiniran.com/?p=49199
دکمه بازگشت به بالا