ایستگاه خبر

قزاقستان با مالیات بر استخراج به جنگ پاندمی می‌رود!

به گزارش رسانه‌های روسی، به پیشنهاد وزارت اقتصاد کشور قزاقستان، برنامه جدید مالیاتی دولت این کشور استخراج‌کنندگان بیت‌کوین را ملزم می‌کند که ابتدا درخواست ثبت‌نام خود را به مقامات ارسال کنند و پس از آن ۱۵ درصد مالیات بر عواید سالیانه حاصل از فعالیت‌های خود پرداخت کنند.

در این گزارش ذکر شده است که شرط ثبت‌نام این طرح مالیاتی را از سایر طرح‌های مشابه متمایز می‌کند. چراکه مالیات دهندگانی که با رمز ارزها سر و کار دارند از بسیاری از امور اداری ابتدایی معاف می‌شوند.

قرار است که عواید حاصله از این طرح مالیاتی به طور مستقیم به کمک بهبود زیرساخت‌های مورد نیاز برای مقابله با پاندمی کرونا ویروس برود. این بیماری تاکنون طبق آمار رسمی باعث جان باختن ۱۳۰۰ قزاق شده و صد هزار نفر را بیمار کرده است.

قزاقستان که از کشورهای سابق اتحاد جماهیر شوروی است، طبق محاسبات Bitooda حدود ۸ درصد صنعت استخراج دنیا را در اختیار خود دارد. این کشور در کنار روسیه و ایران سومین صنعت بزرگ استخراج دنیا را تشکیل می‌دهند.

بیشتر بخوانیم: نگاهی دقیق به مصرف برق شبکه بیت‌کوین

استخراج‌ در قزاقستان به خاطر نرخ ارزان برق بسیار به صرفه است. در این کشور میانگین هزینه الکتریسیته ۳ سنت برای هر کیلو وات ساعت است. در ماه ژوئن وزیر توسعه دیجیتال این کشور اعلام کرد که ۱۴ شرکت بزرگ در شمال این کشور مشغول استخراج رمز ارز هستند.  آنها در وزارت خانه خود برنامه‌ای سه ساله برای جذب ۷۷۳ میلیون دلار سرمایه در این حوزه را دارند. طبق گزارش خبرگزاری روسی دولت قزاقستان درصدد وضع قوانین سازگار با رمز ارزهاست. طبق این قانون قرار است تعرفه جدیدی برای نرخ الکتریسیته وضع شود.

Source

https://coiniran.com/?p=40639
دکمه بازگشت به بالا