ایستگاه خبر

آزمایشگاه کسپرسکی از ماشین رای‌گیری بلاک چینی خود رونمایی کرد

آزمایشگاه Kaspersky که یک شرکت امنیت سایبری در فضای رمز ارزهاست از نوع جدیدی از دستگاه‌های رای‌گیری مبتنی بر بلاک چین با استفاده از Polys رونمایی کرد. Polys سیستمی است که در نوامبر سال ۲۰۱۷ به عنوان روشی موثر و امن برای رای‌گیری آنلاین طراحی شده بود. Roman Aleshkin، مدیر پروژه‌ی Polys می‌گوید این پلتفرم برخی از مشکلاتی که در رای‌گیری‌های کاغذی با آنها مواجهیم را برطرف می‌کند و امکان مشارکت بیشتر افراد جامعه را فراهم می‌سازد.

تا کنون، پیشگیری از تقلب در انتخابات به کمک سیستم‌های رای‌گیری مبتنی بر بلاک چین توسط چند دولت مورد بررسسی قرار گرفته است. اولین کشوری که از بلاک چین برای رای‌گیری استفاده کرد سیرالئون بود که در سال ۲۰۱۸ حدود ۷۰ درصد آرا را به این ترتیب جمع‌آوری کرد. اخیرا، رئیس کمیسیون انتخابات هند نیز اعلام کرد که سیستم رای‌گیری بلاک چینی برای شهروندان این کشور مهیا می‌شود.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط Polys برای هر رای‌دهنده یک QR کد یا توکن صادر می‌شود و آنها می‌توانند رای خود را به یکی از دستگاه‌های رای‌گیری جدید برسانند. بدین ترتیب رای‌دهندگان می‌توان تصدیق کنند که رای‌شان را روی بلاک چین ثبت کرده‌اند. این روش با اختصاص یک رای به هر فرد احتمال تقلب را کاهش می‌ دهد. همچنین نیاز به مراکز شهری با اتصالات اینترنتی قابل اطمینان‌تر را از بین برده و باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود.

هرچند در این روش امکان مشارکت کسانیکه به تلفن هوشمند، رایانه یا اینترنت پرسرعت دسترسی ندارد را محدود می‌کند. هرچند این مشکل را می‌توان با ایجاد غرفه‌های ثابت یا سیار رای‌گیری کاهش داد. احتمال هک یا ایجاد شکاف در داده‌ها نیز یکی از خطرات استفاده از سیستم‌های رای‌گیری بلاک چینی است که شرکت‌ کسپرسکی و بسیاری دیگر در صدد حل آن هستند.

Source

https://coiniran.com/?p=37214
دکمه بازگشت به بالا