ایستگاه خبر

کانیه وست: بیت کوین آزادی بشریت را به ارمغان می‌آورد

کانیه وست (Kanye West)، خواننده رپ و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، از بزرگترین رمزارز صحبت می‌کند و می‌گوید: «بیت کوین‌ها بلدند که چگونه بشریت را آزاد کنند.»

وست طی گفتگوی سه ساعته با پادکست جو روگان علاوه‌بر صحبت از کمپین‌های انتخاباتی ریاست جمهوری‌اش، از بیت کوین هم حرف‌هایی به میان آورد.

جک دورسی، مدیرعامل توییتر، کمپانی مالی Square را نیز مدیریت می‌کند. در اوایل این ماه اسکوئر ۵۰میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد. کانیه وست گفت: «جک دورسی که دو ماه قبل از شروع پاندمی توییتر را مرکززدایی کرد، کار خیلی خوبی کرد، چراکه با فعالان بیت کوین هم صحبت کرده بود. و این فعالان بیت کوین هستند که چشم‌اندازی به آزادی واقعی آمریکا و بشریت دارند.»

وی اضافه کرد: «علاوه‌بر این افراد، بسیاری از افراد فنی دیگر قادر به استفاده از راه‌های اطلاعاتی جدید و ایجاد مرزهای وجودی جدیدی برای ما هستند.»

وست از مزایای بیت کوین کاملا آگاهی دارد. در مصاحبه‌ای که سال ۲۰۱۸ داشت با ابراز نارضایتی خود از مدل اسکناس ۲۰ دلاری، گفت که او را به یاد برده‌داری می‌اندازد و او ترغیب می‌شود که به بیت کوین روی آورد. «لحظه‌ای که تصمیم گرفتم به سراغ بیت کوین بروم وقتی بود که هریت توبمان را روی اسکناس بیست دلاری دیدم. درست مثل اینکه فیلم‌های برده‌داری را نگاه می‌کنید، چرا مجبورید مرتباً برده‌داری را به ما یادآوری کنید؟ چرا مایکل جوردن را روی اسکناس بیست دلاری قرار نداده‌اید؟»

به نظر می‌رسد که برداشت کانیه وست از آزادی در این اصل ریشه دارد که نظام سیاسی و در نتیجه سیستم بانکی نژادپرستانه است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41694
دکمه بازگشت به بالا