ایستگاه خبر

شکایت جبران خسارت ۲۴ میلیون دلاری سرمایه‌گذار رمز ارزها از شرکت مخابراتی AT&T

قاضی دادگاه فدرال کالیفرنیا حکم داد یکی از سرمایه‌گذاران رمز ارزها به نام Michael Terpin می‌تواند شکایتش علیه شرکت مخابراتی AT&T به خاطر از دست رفتن ۲۴ میلیون دلار در حادثه‌ی حمله‌ی SIM swap را پی بگیرد. به ادعای Terpin  شرکت AT&T از یک باند جنایتکار رشوه گرفته بود تا مجوز سرقت ۲۴ میلیون دارایی رمز ارزی در ژانویه ۲۰۱۸ را بدهد. Terpin یکی از سرمایه‌گذاران برجسته است که در سال ۲۰۱۳ روی BitAngels سرمایه‌گذاری کرد.

در تاریخ ۱۱ ژوئن سال ۲۰۱۷ هکرها توانستند شماره تلفن این سرمایه گذار را در یک حمله‌ی SIM swap به دست آورند و بدین ترتیب توانستند هویت Terpin را جعل کرده و یکی از مشتریانش را متقاعد به پرداخت رمز ارز کنند. Terpin در ژوئن ۲۰۱۷ پس از ملاقات با نمایندگان AT&T سطح امنیتی حسابش را در سطح حفاظت ویژه قرار داد. در هفتم ژانویه ۲۰۱۸ تلفن Terpin مجددا هک شد و به ادعای او AT&T کار را برای هکرها تسهیل کرده است. به دنبال هک او در تماس با AT&T سعی کرد شماره‌ی تلفن خود را لغو کند ولی این کار با تاخیر انجام شد.

بدین ترتیب هکرها با استفاده از تائید هویت دو مرحله‌ای توانستند پسورد کیف پول رمز ارزی Terpin را بازیابی کنند و ۲۴ میلیون دلار از دارایی‌هایش را به سرقت ببرند. هرچند، قاضی ۱۳ مورد از ۱۶ مورد ادعای Terpin علیه AT&T را رد کرد اما مواجه‌‌ی قانونی با AT&T و جبران خسارت را پذیرفت. همچنین، دادگاه به Terpin فرصت داد ادعاهای رد شده را تصحیح نماید. Terpin قصد دارد تا سه هفته‌ی آینده شکایت اصلاح شده با ادعای آگاهی AT&T از سرقت‌های زنجیره‌ای رمز ارز با استفاده از حملات SIM swap پیش از حمله به خودش را تقدیم دادگاه کند. نماینده‌ی AT&T اظهار داشت که این شرکت اتهامات وارده را رد می‌کند و به مبارزه در دادگاه ادامه خواهد داد.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37193
دکمه بازگشت به بالا