ایستگاه خبر

قاضی با پرداخت غرامت ۲۵ میلیون دلاری بنیاد تزوس موافقت کرد

قاضی کالیفرنیایی به پرداخت ۲۵ میلیون دلار توسط بنیاد تزوس برای خاتمه‌ی دادرسی پرونده قضایی رای مثبت داد. این دادخواست به کمی بعد از عرضه اولیه‌ی (ICO) ۲۳۲میلیون دلاری تزوس (Tezos) پس از جولای ۲۰۱۷ بازمی‌گردد. در آن زمان برخی سرمایه‌گذاران علیه این شرکت شروع به طرح دعوی کردند و تزوس متهم شد که بدون مجوز سازمان اوراق بهادار ایالات متحده ورقه‌ی بهادار عرضه کرده است.

در اسناد جلسه‌ی ۳۰ آوریل دادگاه آمده است که دادگان احتمالا می‌تواند توافق‌نامه را تائید کند و بررسی بیشتر را شورای حل اختلاف واگذار کرده است. تاریخ جلسه‌ی شورای حل اختلاف هنوز مشخص نشده است. اگر بنیاد تزوس در این جلسه مقصر شناخته شود باید بین ۱ تا ۱۵۰ میلیون دلار غرامت پرداخت کند.

از طرفی بنیاد تزوس اتهام هرگونه تخلف طی ICO خود را رد می‌کند و اعلام کرده به دلیل پرهزینه و وقت‌گیر بودن فرایند دادرسی ترجیح می‌دهد با یک بار هزینه‌ی اقتصادی از پول و زمان بیشتر شانه خالی کند. بنیاد تزوس ادعا می‌کند که حل اختلاف با پرداخت پول به نفع جامعه و پروژه‌ی تزوس خواهد بود و اعتقاد دارد ورود به این دعاوی بی‌فایده است.

SEC نیز درمورد ICO تزوس تحقیقاتی انجام داده ولی هنوز پرونده‌ای علیه آنها تشکیل نداده است. درصورتی که تزوس در دادگاه به توافق برسد، ساخت پرونده علیه تزوس برای SEC دشوارتر خواهد بود.

طبق آخرین گزارش بنیاد تزوس در تاریخ ۹ مارس دارایی‌های این بنیاد نسبت به زمان ICO سه برابر بیشتر شده و به مبلغ ۶۳۰ میلیون دلار رسیده است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38597
دکمه بازگشت به بالا