ایستگاه خبر

جی‌پی‌مورگان قیمت واقعی بیت‌کوین را ۳۵۰۰۰ دلار اعلام کرد

تحلیلگران بانک بزرگ جی‌پی‌مورگان اعلام کردند که برای نخستین بار در شش ماه گذشته، سرمایه‌گذاران نهادی بیت‌کوین را با طلا مبادله نموده‌اند. این خبر پس از ریزش اخیر بازار کریپتو منتشر شده که درپی آن بیت‌کوین به سطح قیمت کمتر از ۳۰ هزار دلار رسید.

تیم تحلیلی جی‌پی‌مورگان در ابتدای سال میلادی جاری سقف قیمتی ۱۳۰ هزار دلار را برای بیت‌کوین درنظر گرفتند. به گفته‌ی آنان اگر بیت‌کوین بخواهد با «حجم سرمایه‌ی طلا در بخش خصوصی برابری کند» نیازمند آن است که به این سطح قیمتی برسد. با این وجود این بانک تاکید نمود که همگرایی بین‌ بیت‌کوین و طلا به زودی رخ نخواهد داد و احتمالا یک فرآیند چندساله و بلندمدت خواهد بود.

بانک جی‌پی‌مورگان همواره از بیت‌کوین پشتیبانی نموده و به سرمایه‌گذاران نهادی آن برای دسترسی به این رمز ارز و اتخاذ رویکردهای مالی یاری نموده است. Jamie Dimon، مدیرعامل این بانک، اظهار داشت: «مشتریان ما به بیت‌کوین علاقمند هستند و من برای آنها تصمیم‌گیری نمی‌کنم، اگر مشتریان ما قصد خرید بیت‌کوین داشته باشند جی‌پی‌مورگان به آنها کمک می‌کند.»

وی که در گذشته بیت‌کوین را نوعی «کلاهبرداری» خوانده بود پس از حمایت این بانک از مشتریانش اظهار پشیمانی نموده و گفت «درواقع من حامی بیت‌کوین نیستم.» برخورداری از حمایت بزرگترین بانک دنیا از نظر ارزش بازار، برای بیت‌کوین بسیار ارزشمند است.

جی‌پی‌مورگان خبر تغییرات در بازار سرمایه‌گذاری می‌دهد

اکثر حامیان بیت‌کوین آن را طلای دیجیتال می‌خوانند. اما تحقیقات بانک JPMorgan حاکی از آن است که سرمایه‌گذاران سازمانی به تبادل بیت‌کوین‌های خود با طلا روی آورده‌اند. این اتفاق همزمان با ریزش شدید این رمز ارز و از دست دادن نیمی از ارزش خود صورت می‌گیرد.

با آنکه بیت‌کوین اوج قیمت بیش از ۶۰ هزار دلاری را تجربه نمود، اما این رمز ارز درحال حاضر کمتر از ۴۰ هزار دلار مبادله می‌گردد. بازار معاملات آتی بیت‌کوین نیز با حجم بالای نقدینگی مواجه است، این درحالی است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورس (ETF) طلا رشد قابل‌توجهی داشته‌اند.

با درنظر داشتن شرایط فوق و براساس نوسان قیمتی بیت‌کوین و طلا، جی‌پی‌مورگان قیمت واقعی و منصفانه‌ی این رمز ارز را ۳۵۰۰۰ دلار دانست.

جی‌پی‌مورگان قیمت واقعی بیت‌کوین را 35000 دلار اعلام کرد

سرمایه‌گذاری ناشی از تورم به رشد بیت‌کوین کمک می‌کند

تورم بالایی که در سطح جهان حاکم است اغلب سرمایه‌گذاران نهادی را به سمت دارایی‌های امن‌تری سوق داده است. در بازارهای مالی از بیت‌کوین به‌عنوان پوشش ریسک یا حصاری در برابر دلار امریکا یاد می‌کنند، اما طلا همواره نوعی دارایی امن برای محافظت از تورم ناشی دلار بوده است.

علی‌رغم آنکه سازمان‌های سرمایه‌گذاری درحال حاضر طلا را برگزیده‌اند، اما بیت‌کوین انتخاب سرمایه‌گذارن جوان است. چنانچه تورم دلار آمریکا کاهش نیابد، می‌توان انتظار داشت که بیت‌کوین به مقصد اول سرمایه‌گذاران برای حفظ ارزش دارایی تبدیل گردد.

پیشنهاد مطالعه: لگو پول چیست؟ (Money Legos) ساخت محصولات و خدمات مبتنی بر دیفای

Source

https://coiniran.com/?p=45758
دکمه بازگشت به بالا