ایستگاه خبر

جی‌پی‌مورگان برای تقویت توکن JPM اشتغال‌زایی می‌کند

جی‌پی‌مورگان که از بزرگترین بانک‌های آمریکا و جهان به‌شمار می‌رود، اخیرا ۳۴ ردیف شغلی در حوزه‌ی بلاک‌چین را در سایت خود منتشر نموده است. این رقم برای سایر موسسات حاضر در این حوزه یک رکورد است، جالب است بدانیم جی‌پی‌مورگان سابق بر این نیز اشتیاق خود را نسبت به بلاک‌چین نشان داده است.

بخش اعظم این فرصت‌‌های شغلی در دو ماه اخیر در سرتاسر آمریکا، هند و سنگاپور منتشر شده‌اند. بسیاری از این مشاغل مستقیما با پروژه‌ی Onyx،  که در اکتبر سال گذشته در راستای نظارت بر توکن JPM توسعه یافت، در ارتباط هستند. JPM توکن بومی جی‌پی‌مورگان برای پرداخت‌های عمده است.

برخی از ردیف‌های شغلی مهندسی بلاک‌چین به ادغام توکن JPM و شبکه‌ی Liink برای بهبود معماری سیستم پرداخت جی‌پی‌مورگان اختصاص یافته‌اند. گفتی است که در گذشته از Liink به‌عنوان شبکه‌ی اطلاعات بین‌بانکی مبتنی بر بلاک‌چین یاد می‌شد، Liink در حال حاضر در بیش از ۴۰۰ بانک به‌عنوان یک راهکار پرداختی مورد استفاده است.

پیشنهاد مطالعه: پلتفرم تحلیل بلاک چین Nansen

جی‌پی‌مورگان با توسعه و عرضه‌ی پروژه‌ی Onyx گفت که این بخش شامل بیش از ۱۰۰ ردیف شغلی خواهد بود، با این‌حال این بانک از پاسخ‌گویی به پرسش‌های مطبوعات در زمان اعلام این خبر خودداری نمود.

جی‌پی‌مورگان برای تقویت توکن JPM اشتغال‌زایی می‌کند

بانکداری دیجیتال

اخیرا بانک‌های بزرگ دنیا با هیاهوی زیادی به فضای رمز ارزها وارد شده‌ و علاقه‌ی خود را به بخش‌هایی مانند سرمایه‌گذاری و مبادلات دارایی‌های دیجیتال معطوف ساخته‌اند. با آنکه توکن پرداختی JPM در این زمینه‌ نسبتا سکوت اختیار نموده اما می‌توان حدس زد که در پشت پرده‌ اتفاقات بسیاری در جریان است.

سیزده مورد از مشاغل منتشر شده از سوی جی‌پی‌مورگان به Onyx و Liink تعلق دارد، از این سیزده شغل سه موقعیت در بنگالور هند، دو موقعیت در سنگاپور و باقی در آمریکا مستقر هستند. به‌علاوه در میان این مشاغل پست مدیر بازاریابی شبکه‌ی Liink و یک موقعیت شغلی بلاک‌چین برای دفتر املاک و مستغلات تجاری کالیفرنیا وجود دارد.

مهندسین بانک جی‌پی‌مورگان برای تحقق این مهم پروتکل اختصاصی Quorum را توسعه دادند، Quorum نسخه‌ای محرمانه از بلاک‌چین اتریوم است که با کاربرد انحصاری بانکداری ایجاد شده است. جی‌پی‌مورگان توکن JPM و شبکه‌ی Liink را بر پروتکل Quorum بنا کرد و توسعه‌ی آن به مرکز توزیع اتریوم Consensys، واقع در نیویورک، واگذار نمود.

پیشنهاد مطالعه: مفهوم حقوق مالکیت و کاربرد بلاک چین در آن

Source

https://coiniran.com/?p=44407
دکمه بازگشت به بالا