ایستگاه خبر

جان مکافی می‌گوید که ممکن است نامش در کتاب گینس ثبت شود!

جان مکافی (John McAfee) که شخصی برجسته در فضای کریپتو است و خالق اولین شرکت نرم افزار آنتی ویروس است، تویتی را از زندان خود بیرون داده است. او در زندان دسترسی محدودی به اینترنت دارد و اخبار و مشاهدات خود را لحظه به لحظه به اشتراک می‌گذارد. او در تویت اخیر خود نوشته است که در حال حاضر پیر‌ترین فرد زندان است. مکافی اینک حدود ۷۶ سال دارد و باید ۲ سال دیگر منتظر محاکمه خود در اسپانیا باشد. او اظهار داشته که در صورتی که اسپانیا در نهایت او را به ایالات متحده تحویل دهد، سال‌ها تاخیر، تجدید‌نظر خواهی و غیره خواهد داشت.

اگر مکافی به ایالات متحده بازگردانده شود، حداقل به ۱۳ سال حبس محکوم خواهد شد. مکافی ابراز داشته که زمانی که در ایالات متحده محکوم خواهد شد، در اواسط سال‌های هشتاد زندگی خود خواهد بود. او با طعنه در این باره نوشت که نام او برای این کار وارد کتاب گینس خواهد شد. او همچنین با کنایه در تویتر خود ابراز داشته که زندان اسپانیایی او جای بدی نیست و او از یک بطری پلاستیکی بریده شده به عنوان دهنه دوش خود استفاده می‌کند. مکافی در سلسله تویت‌هایی که از زندان منتشر می‌کند، در مورد موضوعاتی مانند زندگی، قدرت، سیاست و غیره نظرات خود را به اشتراک می‌گذارد.

مکافی در اکتبر سال گذشته در اسپانیا دستگیر شد و این بعد از محکومیت او از جانب وزارت دادگستری ایالات متحده بود. وزارت دادگستری معتقد است که او سود عظیمی را که از ترویج پروژه‌های مختلف کریپتویی و عرضه‌های اولیه و دیگر موارد کسب کرده است، از حکومت پنهان کرده است و برای هشت سال متوالی مالیات پرداخت نکرده است. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که مکافی ۲۳ میلیون دلار از چنین فعالیت‌هایی کسب کرده است و علاوه بر این، برای ساخت مستندی در مورد زندگی خود نیز پول گرفته است. همچنین یک فیلم داستانی نیز از او با نام “پادشاه جنگل” در حال ساخته شدن است.

جان مکافی یکی از افرادی بود که آشکارا از بیت کوین حمایت می‌کرد و پیش‌بینی‌های عجیب و غریبی در مورد آن می‌کرد. او در ژانویه ۲۰۲۰ به یکباره تغییر موضع داد و اعلام کرد که بیت کوین یک فناوری عصر حجر است که دیگر به آن اعتقاد ندارد. او در توجیه حمایت‌های گذشته خود از بیت کوین ابراز داشته که هدفش وارد کردن کاربران بیشتر به فضای کریپتو بوده است و این هدف او نیز محقق شده است.

نظر شما چیست؟ وجود افرادی مانند مکافی را در فضای کریپتو چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43442
دکمه بازگشت به بالا