دستگیری یک فرد چینی به جرم فروش اکانت های صرافی رمزارز ها توسط پلیس ژاپن
ایوب کریمی | 2018.04.12

پلیس ژاپن یک فرد چینی را به جرم فروش اکانت های صرافی رمزارز ها دستگیر کرد

هفته گذشته پلیس ژاپن اعلام کرد که یک شهروند چینی را در توکیو به جرم معامله با گروهی از تبه کاران به شکل فروش اکانت هایی که خودش در تعدادی از صرافی های رمزارز ها داشته، دستگیر کرد. بر طبق گزارش ها نام این مرد Lin Xiaolin است و گفته می شود که یک مدیر عامل 30 ساله است که در پایتخت ژاپن زندگی می کند. بنا بر گزارش هایی از چین، این شخص در 15 مارس 2018 دستگیر شد. او ظاهرا حساب هایی را در یک صرافی رمزارز ها در توکیو و با دسترسی به سرور این صرافی از کشور مادریش ( چین) و با استفاده از هویت یک فرد ویتنامی باز کرده بود.

در این رابطه بخوانید: تهدید پلیس آمریکا توسط یک باج افزار بیت کوین

مدیر عامل چینی در توکیو توسط پلیس ژاپن دستگیر شد  

دستگیری یک فرد چینی به جرم فروش اکانت های صرافی رمزارز ها توسط پلیس ژاپن

news.bitcoin.com

پلیس اعلام کرده است که Lin بعد از باز کردن یک اکانت فورا آنها را به یک گروه تبه کار به مبلغ تقریبی 100 هزار ین ( نزدیک به 1000 دلار) می فروخت. او به نظر می رسد که کلا 6 اکانت باز کرده باشد و پلیس توکیو بر این باور است که حداقل سه تا از این اکانت ها بعدا برای تلاش های غیر قانونی مورد استفاده قرار گرفته اند.

پلیس ژاپن مظنون است که این گروه تبه کار رمزارز ها را از یک شخص ثالث گرفته اند و آنها را به داخل اکانت های Lin دیپوزیت کرده اند و این نقض قانون است. بازرسان همچنین فکر می کنند که Lin ممکن است غیر از اکانت، ابزار های دیگری هم برای استفاده به آنها داده باشد.

رابط تبهکار رمزارز در ویتنام

Lin ظاهرا اطلاعات شخصی یک فرد ویتنامی را از طریق آشنایی که در ویتنام داشته به دست آورده است. آنها در فیسبوک چت کرده اند و این مدیر چینی 30 هزار ین ( تقریبا 300 دلار) برای دسترسی به نام، تاریخ تولد و دیگر اطلاعات آن فرد ویتنامی پرداخته است. بنا بر گفته پلیس این مشخصات برای باز کردن اکانت یک صرافی در اوایل جولای 2017 به کار برده شده اند. بازرسان ابتدا چهار ویتنامی را در فوریه به جرم این که این اطلاعات را به Lin می فروشند، دستگیر کردند اما سرانجام دادستان ها تصمیم گرفتند که از آنها رفع اتهام کنند.