اجاره‌ خانه با فناوری بلاکچین - کوین ایران
مهدی اسدی | 2020.06.09

قراردادهای اجاره‌ خانه با فناوری بلاکچین

Sekisui Hous، در ژاپن، یکی از بزرگترین شرکت‌های خانه‌سازی در حال آماده کردن قراردادهای اجاره‌ خانه با فناوری بلاکچین است. طبق اطلاعیه ای که در تاریخ 8 ژوئن در وبسایت این شرکت پست شده است، این شرکت اعلام کرده است برای قراردادهای اجاره مسکن شامل پرداخت‌های قبوض برق و گاز، از بلاکچین استفاده می‌کند. این اقدامات پیش از مارس 2021 اجرا خواهد شد.

کاربرانی که در خانه‌های کرایه‌ای Shamaison  اقامت دارند، می‌توانند شماره تلفن و آدرس‌های خود را برای ورود به ملک ثبت کنند بدون اینکه با نماینده املاک تماس بگیرند. فناوری موجود این امکان را برای مشتریان Sekisui House فراهم می‌کند که با تلفن‌های هوشمند خود درها را باز و بسته کنند.

 حرکت به سمت اجاره‌های یک‌مرحله‌ای

سازندگان خانه در سایر کشورها در تلاش‌اند تا قراردادهای اجاره‌ خانه با فناوری بلاکچین را ثبت کنند. Cointelegraph در ژوئن سال 2019 گزارش داد که رگولاتورها در مالت برای جلوگیری از دستکاری و اطمینان از دسترسی های مجاز ، نیاز به ثبت قرارداد در بلاکچین دارند.

در جولای سال 2019، bitFlyer Blockchain، شرکت بلاکچین ژاپنی اعلام کرد که با شرکت Sumitomo  همکاری کرده‌اند تا تجارت املاک و مستغلات با قراردادهای هوشمند در بلاکچین داخلی آن Miyabi را راه‌اندازی کنند.

Sekisui Hous در سال 2017 ساخت سیستم مدیریت اطلاعات املاک و مستغلات را با استفاده از بلاکچین با همکاری KDDI و Hitachi آغاز کرد. این شرکت عضو Nexchain، یک کنسرسیوم از شرکت‌هایی است که اطلاعاتی از جمله فناوری بلاکچین را به اشتراک می‌گذارد.

 

Source