ایستگاه خبر

سازمان FSA ژاپن معتقد است که XRP جزو اوراق بهادار محسوب نمی‌شود!

بنا به گزارش The Block، سازمان FSA ژاپن که برجسته‌ترین نهاد ژاپن برای نظارت بر اوراق بهادار است، دیروز چهارشنبه موضع مخالفی با موضع همتای خود در ایالات متحده اتخاذ کرد و اعلام کرد که XRP را به عنوان اوراق بهادار تلقی نمی‌کند. همان طور که در جریان هستید، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده قبلا از ریپل شکایت کرده است و XRP را جزو اوراق بهادار ثبت‌نشده به حساب آورده است. این موضوع باعث آشفتگی در شرکت ریپل شد و قیمت XRP را بسیار پایین آورد.

آژانس سرویس‌های مالی ژاپن (FSA) ابراز داشت که XRP در قوانین ژاپن مشمول تعریف اوراق بهادار نمی‌شود. البته اظهارات این نهاد ژاپنی هیچ گونه تاثیری بر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نخواهد داشت و این نشان می‌دهد که قانون‌گذاران در سراسر جهان در مورد اوراق بهادار به توافق عام نرسیده‌اند. این گونه مسائل، فضا را برای قانون‌گذاری رمز ارز‌ها نیز بسیار مشوش می‌کند. قانون‌گذاری مسئله‌ای مهم برای فضای رمز ارز است و طبیعتا قوانین خوب می‌توانند به پذیرش عام کریپتو بسیار کمک کنند.

قبلا یک شرکت مالی ژاپن بنام SBI Holdings ادعا کرده بود که XRP تحت قوانین ژاپن یک دارایی کریپتویی محسوب می‌شود. SBI از حامیان برجسته ریپل و اکوسیستم XRP است. این گونه اظهارات نشان می‌دهد که قوانین کریپتویی در جا‌های دیگر جهان آزاد‌تر از ایالات متحده است و این می‌تواند زمینه را برای فرار سرمایه‌گذاران و تریدر‌های آمریکایی از پلتفرم‌های داخلی فراهم کند. نظر شما چیست؟ اظهارات سازمان FSA ژاپن را در این زمینه چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43188
دکمه بازگشت به بالا